Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bodrum’un katı atık sorunu çözülüyor

04 Aralık, 2009 | 14:11

Muğla Valiliği Bodrum’un kanayan yarası olan katı atık sorunu sonunda çözüme kavuşuyor.

Muğla Valisi Dr. Ahmet Altıparmak Bodrum‘un katı atık depolama tesisi yapılması ile ilgili projelendirme çalışması için İspanyol bir heyetle protokol imzalayacaklarını söyledi.

Bodrum Yarımadası Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği toplantısında konuşan Vali Altıparmak “Çalışmalar hızla devam ediyor. Çevre il müdürlüğümüz, belediyelerimiz işin içinde. Haftaya Salı günü İspanyol bir heyetle protokol imzalayacağız. Bu protokol çerçevesinde de birliğimize hiçbir yük getirmeden çok cuzi masraflarla, projelendirme çalışmalarını ücretsiz olarak onlara yaptıracağız. Proje çalışmalarından sonra Kültür ve Turizm Bakanlığımızdan alacağımız destekle, altyapı hizmet birliğimizin imkanları ve Valiliğimizin başka kaynaklardan temin edeceği kaynaklardan en kısa zamanda bunu bitirmeyi amaçlıyoruz. Hedeflerimizi, amaçlarımızı sıraladığımız zaman bizim için birinci öncelikli olan Bodrum katı atık depolama tesisinin bir an önce yapılıp hizmete sunulmasıdır. Ondan sonra bundan enerji üretilir, gübre üretilir, bunlar işin devamıdır. Süre olarak firmanın bize yapım aşamasında öngöreceği süre önemli. O süre verildiği zaman sizlerle paylaşırız” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ahmet Altıparmak, Bodrum, Bodrum Haber, Bodrum Haberleri, Bodrum Katı Atık, Bodrum Katı Atık Sorunu, Bodrum'un sorunları, Muğla, Muğla Valiliği, Muğla Valisi Ahmet Altıparmak, Turizm, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları