Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bodrum’lu turizmciler çok dertli

19 Haziran, 2009 | 09:56

İskoçya’dan yılda 60 bin turist getiren acenta Türkiye pazarını kapattığını açıkladı.

Türkiye’ye her yıl çoğunluğu İskoç, 60 binin üzerinde turist getiren ve merkezi Eidunburg’ta bulunan Scot Travel Seyahat Acentesi’nin Türkiye’ye uçuşlarını durdurduğunu açıkladı.

Firmanın son 3 hafta içinde Marmaris, Bodrum, Kuşadası ve Didim’e getirdiği bin 500’e yakın İskoç’un, Scot Travel’ın temin edeceği uçaklarla ülkelerine gönderilecekleri belirtildi.

Eski TÜRSAB Bodrum Yürütme Kurulu Başkanı Nasih Demir konuyla ilgili olarak şöyle konuştu: “Bodrum’da kalitesizlik turizmi bitirme noktasına getirdi. Sorunları küresel krize bağlayarak oturup beklemek yerine başta hanutçuluk, gürültü, görüntü kirliliği ve turistlerin memnuniyetsizliğinin giderilmesi için acil önlemler alınmalı. 20 yıl önce Bodrum’a gelip bir daha gelmeyi düşünen turist, artık kaçarcasına gidiyor. Son 10 yıldır Türkiye’ye İskoç turist getiren Scottravel de Türkiye’ye turist getirmeye son verdi. Yılın ilk 5 ayında havayoluyla Bodrum’a gelen turist sayısı 98 bin 709. Geçen yıl aynı dönemde 150 bin 144 turist gelmişti.”

Bodrum Otelciler ve Turistik İşletmeler Derneği (BODER) Yönetim Kurulu Üyesi ve Majesty Belizia Otel Genel Müdürü Ülkay Atmaca ise, “Turizmde yaşanan krizi, Hollanda, Rus pazarındaki düşüşü görmemek krizi ciddiye almamak demektir. Mayıs ayında 40 bin İsrailli turist kaybımız oldu. Bodrum’da ilk kez bazı oteller kış aylarında tesisi kapatmak, işçilerini çıkarmak zorunda kaldı. İspanya ve Yunanistan’da devlet kriz süresince turizmciye bir çok kolaylık ve destek sağlarken, ülkemizde bu desteği göremedik. Turizmci yalnız bırakıldı.”şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
BODER, Bodrum, Bodrum Lüx Oteller, Bodrum Otelleri, Bodrum tatili, Kuşadası, Marmaris, Marmaris Otelleri, Marmaris Turizmi, Scot Travel Seyahat Acentesi, Türsab, Yaz Aylarında Bodrum, Yunanistan Turizm,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları