Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bodrum’daki kazıda Genç Roma’ya ait kalıntılar bulundu!

22 Mart, 2018 | 15:39

Bodrumdaki kazida Genc Romaya ait kalintılar bulundu

Muğla’a bağlı Bodrum ilçesinde, bir hastane inşaatının hafriyat çalışması sırasında Geç Roma dönemine ait olduğu düşünülen konutsal mekanlar ile mozaik kalıntılar bulundu.

Bodrum’da, bir hastane inşaatının kazı çalışmalarında Geç Roma dönemine ait olduğu düşünülen konutsal mekanlar ve mozaik kalıntılar gün yüzüne çıkarıldı.

Bodrum ilçesine bağlı Türkkuyusu Mahallesi’ndeki özel bir hastanenin tadilat ve inşaat çalışması esnasında, Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Müdürlüğü yetkilileri tarihi kalıntılara ulaştı.

Müze yetkilileri, inşaat bölgesinde inceleme yaparak kurtarma kazısına başladı. Yetkililer, ortaya çıkarılan alanların Geç Roma dönemine ait olduğu düşünüyor.

bodrum kazi genc roma kalintilari

Bodrum’da Genç Roma’ya ait kalıntılar bulundu

Özel hastanenin başhekimi Dr. Yusuf Babayiğit, hastanede zaman zaman yaşanan altyapı sorunlarından ötürü tadilat çalışması başlattıklarını ifade etti.

Çalışmalara başlamadan önce durumu Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Müdürlüğü yetkililerine ilettiklerini belirten başhekim Babayiğit, “Müze müdürlüğü ve ekibinin koordinesiyle çalışmalar halen sürmekte. Biz kurum olarak yapılan çalışmalarda müze çalışanlarına yardımcı olmaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Mugla Bodrum Genc Roma kalintilari

Bu arada inşaat çalışmalarının şimdilik durdurulduğu ve alanda yapılan kurtarma kazılarının ise bir süre devam edeceği gelen bilgiler arasında.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Başhekim Dr. Yusuf Babayiğit, Bodrum, Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, Genç Roma dönemi, Muğla, Türkkuyusu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları