Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bodrum’da turizm alarm veriyor

09 Haziran, 2009 | 12:26

Mehmet Kocadon Türkiye’nin gözde turizm merkezi Bodrum’da Scot Travel şoku yaşanıyor.

Bodrum’a yılın ilk 5 ayında hava yoluyla gelen turist sayısının yüzde 40 düşmesinin ardından, her yıl çoğunluğu ıskoç, 60 binin üzerinde turist getiren ve merkezi Eidunburg’ta bulunan Scot Travel Seyahat Acentesi’nin Türkiye’ye uçuşlarını durdurduğunu açıklaması endişe yarattı.

Son 4 yılda Hollanda pazarında yüzde 50’lik düşüş yaşandığını belirten TÜRSAB Bodrum Yürütme Kurulu eski Başkanı ve HST Travel Seyahat Acentesi Yöneticisi Nasih Demir, “Bodrum’da kalitesizlik turizmi bitirme noktasını getirdi. 20 yıl önce Bodrum’a gelip bir daha gelmeyi düşünen turist, artık kaçarcasına gidiyor” diye konuştu.

Son 10 yılın en kötü sezon başlangıcına tanık olduğunu belirten Bodrum Otelciler ve Turistik ışletmeler Derneği (BODER) Yönetim Kurulu Üyesi ve Majesty Belizia Otel Genel Müdürü Ülkay Atmaca, Türk işletmecilerin zor durumda kaldığını söyledi. Atmaca, “Turizmci yalnız bırakıldı” dedi.

Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı (BOYTAV) ve Bodrum Belediye Başkanı DP’li başkanı Mehmet Kocadon, “Bodrum’da turizmde ciddi ve kalıcı tedbirler alınmayınca turistin kalitesi ve hizmet kalitesinde büyük düşüş yaşanıyor. Acil olarak sektörlerin turizm strateji planını hazırlayıp hareket etmesi gerekir” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
BODER, Bodrum, Bodrum'da tatil, BOYTAV, Mehmet Kocadon, Nasih Demir, Sektörel Turizm Haberleri, Türsab, TÜRSAB Bodrum, Ülkay Atmaca,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları