Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bodrum’a VARYAP’dan 120 Milyonluk Euroluk Otel Yatırımı

28 Ağustos, 2017 | 15:23

VARYAP Bodrum

Varyap CEO’su Erdinç Varlıbaş, “Varyap Yalıkavak Residences, Hotel & Beach projesi toplam 30 bin metrekarelik inşaat alanına sahip. Projemizin toplam yatırım tutarı 120 milyon avroyu buluyor.” dedi.

Varyap, Bodrum Yalıkavak’ta hayata geçirdiği “Varyap Yalıkavak Residences, Hotel & Beach” projesinin otel bölümü için otel zincirlerinden Hyatt Centric ile anlaşma imzaladı.

Anlaşmanın imza töreni Varyap Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve CEO’su Erdinç Varlıbaş, Hyatt International EAME Bölgesi İş Geliştirme ve Gayrimenkulden Sorumlu Başkan Yardımcısı Peter Penev ve Access Otelcilik ve Turizm Yatırım Danışmanlığı Başkanı Haluk Özdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

“Varyap Yalıkavak Residences, Hotel & Beach” projesinin şirketin ilk turizm sektöründeki ilk yatırımı olduğunu anımsatan Varlıbaş, şunları kaydetti:

“Projemiz, bundan 25 yıl önce o zamanki Yönetim Kurulu Başkanımız Süleyman Varlıbaş’ın yapmış olduğu yatırımın sonucu. O arsa 25 yıl önce temin edilmiş bir arsa. Proje içinde 77 odalı, kendine özel plajı olan ve her odasında sonsuz deniz manzarası sunan bir otel mevcut. Bunun yanında bir artı bir ile dört artı bir büyüklüğünde residences’lardan oluşan toplam 62 adet özel residences mevcut. Bunların da hepsi sonsuz deniz manzarasına sahip. Hepsinin önünde de, yine uluslararası bir markayı getirmeyi planladığımız beach clup yer alacak. Muhtemelen oraya da Yunanistan’ın turizm bölgelerinden birinde yer alan bir markayı projenin içine getireceğiz.

 

 

Projenin inşaatına başlandı. 2016 Ekim ayındaki sezonla birlikte inşaata başlandı ve bugün inşaatın yüzde 40’ı bitmiş durumda. Hedefimiz 2019 yazında bu oteli plajıyla birlikte açmak. 62 adet residences’ın 14’ü satıldı, kalanlar için satışlar devam ediyor.”

Bodrum’da bundan sonra da benzer projeler geliştireceklerini dile getiren Varlıbaş, önümüzdeki 3 yıl içinde Bodrum’da Yalıkavak projesi büyüklüğünde iki üç adet daha projelerinin olacağını duyurdu.

 

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bodrum, otel yatırımı, VARYAP,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları