Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bodrum ve Yunan adalarında tatil yapanları rahatlatan açıklama

21 Temmuz, 2017 | 16:43

Ünlü deprem uzmanı Prof. Dr. Şener Üşümezsoy, Bodrum ve Yunanistan’ın Kos adası arasında meydana gelen depremin ardından tatilcileri rahatlatan açıklamalarda bulundu.

Bodrum ve Yunan adalarında tatil yapanlara rahat olmaları tavsiyesinde bulunan Şener Üşümezsoy, “Bu fay hattında stres boşalmıştır. Tatilciler tatillerine devam etsin” ifadelerini kullandı.

Fay hatlarını incelemek için Yunanistan’ın Lefkada bölgesine giden Şener Üşümezsoy şunları söyledi:

“2015’te büyük depremin etkisini inceledim. Geçen yıl da aynı hattın devamı olarak Kefalonya ve Zakinthos fay hatlarının karadaki çalışmasını incelemiştim. Bu çalışma esnasında Yunanistan’dayken geçmişte Bodrum ve Kos’ta incelediğim fay hattından bir haber geldi. Bu fay hattının Rodos’ta 2015 yılında olan deprem sonrası yazdığım ‘Ege’de depremler nereye’ adlı makalede bunun riskini belirtmiştim. Bu risk tanımlanmış bir riskti. Örenden Yalıkavak ve Bodrum’a uzanan fay hattı kırılması gerçekleşmemiştir. Sürekli bölgede 5’lik depremler olmaktaydı. Bu deprem buradaki stresin boşalmasıdır. Bodrumlular rahat etsin. Bu fay hattında stres boşalmıştır. Tatilciler tatillerine devam etsin.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları