Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bodrum, Uluslararası Moonlight Sanat Festivali’ne ev sahipliği yapacak

19 Ağustos, 2014 | 18:14

Bodrum, Uluslararası 1.Moonlight Sanat Festivali’ne ev sahipliği yapacak. Önemli sanat topluluklarının yer aldığı festivalde Türkiye’ den tiyatro toplulukları ve çeşitli ülkelerden sevilen sanatçıların dans gösterileri ve konserleri olacak.

Bodrum Kalesi ve Bodrum Antik Tiyatrosu Bodrum Uluslararası 1. Moonlight Sanat Festivali programının ilk yılında ülkemizde popüler olan ZAZ gibi Türkiye den ve dünyadan starları ağırlamaya hazırlanıyor

Deepart şirketinin projesi olan Bodrum Uluslararası 1. Moonlight Sanat Festivali Bodrum Belediyesi işbirliği ile Bodrum Kalesin’de ve Bodrum Antik Tiyatrosunda gerçekleşecektir. Festival programında tiyatro, müzik, dans, resim sergisi gibi sanatsal performansları yer alacaktır. Bodrum Uluslararası 1. Moonlight Sanat Festival’i Sadri Alışık Tiyatrosu Yatak Odası Dialogları( Levent Ülgen – Goncagül Sunay), Dostlar Tiyatrosu Yaşamaya Dair (Genco Erkal – Tülay Günal), Kumbaracı Tiyatrosu Kimsenin ölmediği bir günün ertesiydi (Sumru Yavrucuk) , İngiltre’den 12 Tenor s, İrlanda dan Spirit of the Ireland ve Fransa ‘dan ZAZ gibi Yurt içi ve yurt dışından gelen seçkin sanatçılardan oluşacak.

Deepart şirketinin organize ettiği ve Bodrum Uluslararası 1. Moonlight Sanat Festivali’ni sanata gönül veren sanatçı ekibi ile oluşturan proje sahibi, Festival Direktörü Özden Dindar ,Amacımız tüm sanatsal anlatımının bir arada olduğu sanat festivali yaratarak, sanatın evrensel dili ile izleyenlere seslenmektir. diye belirtti. Ayrıca Bodrum sanat anlamında Ege’nin çekim noktası haline getirilerek, yurt içi ve yurt dışından gelen seçkin sanatçılardan oluşacak etkinlik takvimiyle, turizm ve eğlencenin merkezi olan Bodrum’a farklı ve alternatif bir değer kazandırmayı hedeflediğini vurguladı. Özden Kaygı ve korkularımızı, umut ve aydınlığın gücü ile silkelemek, güzeli, düşüncenin özgürlüğü ile anlatmak istiyoruz. Ağıt yakan rüzgar, yarım adadan sahnemize özün özü’ olarak esecek… doğadan aldığına doğanın yarattığı moonlight /ay ışığı ile ışık tutup doğaya geri vermek üzere karşınızda olmayı planlıyoruz. Ay’ın ışığı ile aydınlanmaya, barış çağrısını daha yüksek haykırarak kardeşçe yaşamak için insan sevgisini ve yaşamı bir kez daha bizim sahnemizden keşfetmeye davet ediyoruz herkesi… diye ilave etti.

Bodrum Uluslararası 1. Moonlight Sanat Festivali Programı

3 Eylül – 10 Eylül tarihleri arasında Bodrum Kalesi ve Bodrum Antik Tiyatro da düzenlenecek olan festival, 1. yılında birbirinden değerli sanatçıların katılımıyla sanatseverlere seslenecek;

Bodrum Uluslararası 1. Moonlight Sanat Festivali ilk ayağı olan BODRUM KALE KUZEY HENDEĞİ nde Tiyatro günleri SADRİ ALIŞIK TİYATROSU YATAK ODASI DİALOGLARI nın performansı ile başlayacak, Birol Güven’in yazdığı, Galip Erdal’ın yönettiği Yatak Odası Diyalogları adlı tiyatro oyunu, 3 Eylül Çarşamba akşamı saat 21:30 da…

Sumru YAVRUCUK’un yönetip oynadığı KUMBARACI TİYATROSU Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydİ oyunu ile 4 Eylül Perşembe akşamı sahneleniyor.

BODRUM KALE KUZEY HENDEĞİ ndeki programın son Tiyatro oyunu Genco ERKAL’ın Nazım Hikmet tutkusunun ürünü olan YAŞAMAYA DAİ adlı müzikli gösterisi, 5 Eylül Cuma akşamı BODRUM KALE KUZEY HENDEĞİ nde tiyatroseverlerle buluşuyor.

Bodrum Uluslararası 1. Moonlight Sanat Festivali nin ikinci ayağı olan ve Bodrum Antik Tiyatro da düzenlenecek olan gösterilerinde İlk kez Türkiye de konser verecek olan West End ve Broadway müzikallerinde başrol oynayan tenorlardan kurulu dünyaca ünlü İNGİLTERE den 12 TENORS 8 Eylül Pazartesi akşamı sahne alacaklar…

9 Eylül Salı gecesinde İrlanda’nın efsane dans grubu OF THE IRELAND Bodrum Antik Tiyatro da enfes dans gösterileri ile gelen seyircilere muhteşem bir gece yaşatacaklar.

Ve festivalin kapanış gecesinde Buğulu sesi ve sıra dışı duruşuyla ve Je Veux parçası ile En Beğenilen Fransız Şarkıcı ünvanının sahibi genç müzisyen, büyülü kişiliği, enerjik sesiyle ZAZ , kendi orkestrası ile 10 Eylül Çarşamba akşamı Bodrum Antik Tiyatrosunda sahne alacak.

Festival Biletleri Biletix’te satışta

KRAL TV nin medya sponsoru olduğu ve 3-10 Eylül arasında yapılacak Bodrum Uluslararası 1. Moonlight Sanat Festivali nin biletlerinin satışına Biletix’te başlandı. Zengin bir programa sahip olan Bodrum Uluslararası 1. Moonlight Sanat Festivali nde yurt dışından önemli sanatçıların dışında Türkiye’nin yetiştirdiği ve sanatlarını uluslararası alanda sürdüren önemli değerler de festivalde yer alıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bodrum, Bodrum Belediyesi, Moonlight, Moonlight Sanat Festivali, Uluslararası Moonlight Sanat Festivali, ZAZ, ZAZ bodrum, ZAZ konser,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları