Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bodrum-Milas Havalimanı yeni terminal binasının detayları

07 Ocak, 2010 | 16:59

Bodrum Milas Yeni Terminal Binası Milas-Bodrum Havalimanı’nın yıllık yolcu kapasitesini 5 milyona çıkaracak projenin detayları açıklandı.

Yapım süresi 2 yıl olarak öngörülen yeni terminal binasıyla Milas-Bodrum Havalimanı proje tamamlandığında yıllık 5 milyon yolcu kapasitesine ulaşacak. 8 adet yolcu köprülü, 66 adet check-in bankolu, 750 araç kapasiteli otoparka sahip olacak terminal, 95 bin 927 metrekare toplam alana kavuşacak. Yeni terminal binasında güvenlik sistemleri modern ve en son teknoloji kullanılarak gerçekleştirilecek olup, bagajlar EDS sistemi ile otomatik olarak taranacak. Yeni terminal binasının hizmete girmesi ile mevcut terminal binası iç hatlara hizmet vermeye başlayacak.

Bodrum Haber Merkezi’nin haberine göre Yapım ihalesini kazanan Teknotes firması proje detaylarını açıkladı. Bütçesi 100 Milyon avro‘nun üzerinde olan projenin detay parametreleri. Proje, Milas-Bodrum Hava Limanı‘nda mevcut dış hatlar terminali yanına proje müellifi Tabanlıoğlu Mimarlık ve Danışmanlık Ltd. Şti. tarafından hazırlanan 1/200 ölçekli mimari avan projelere uygun olarak yeni dış hatlar terminal binasının yapımı, tesislerin mekanik, elektrik, elektronik ve elektro-güvenlik sistemlerinin temini ve tesisi ile tesislerin işletmeye açılması için gerekli demirbaş eşyalar ile her türlü mefruşatın temin ve tesisini kapsıyor. Proje Kapsamındaki Önemli İş Kalemleri: 95 bin 927 metrekare kullanım alanlı terminal binası, terminalden bağımsız 765 metrekare kapalı alana sahip CİP binası, 38 bin 500 metrekare açık otopark yapılması, 8 bin 500 metrekare viyadük, 13 bin metrekare beton kaplama servis alanı ve 23 bin metrekare asfalt servis yolu imalatı, toplam 102 bin 500 metrekare ilave apron yapılması, yaklaşık 180 bin metrekare alanın peyzaj düzenlemesinin yapılması.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bodrum, Bodrum Haberleri, Bodrum Havalimanına Yeni Terminal Binası, Bodrum Milas Havaalanı, Bodrum Milas Havalimanı Yeni Terminali, Bodrum Yeni Terminal, Milas, Milas Yeni Terminal, Sektörel Turizm Haberleri, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları