Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bodrum Kisebükü’ne otel izni halkı ayaklandırdı

12 Temmuz, 2013 | 11:24

Bodrum Kisebükü'ne otel izni halkı ayaklandırdı Mavi yolculuğun önemli duraklarından Bodrum Kisebükü’ndeki Adalıyalı’ya otel yapma girişimi, ilçede bulunan  halkı ayaklandırdı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından bu yönde imar planı hazırlanması üzerine Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi, Bodrum Belediyesi ve Bodrum Kent Konseyi bölgede eylem yaptı.

Otel deniz turizmine zarar verir

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, alınan kararın başta mavi yolculuk olmak üzere deniz turizmine zarar getireceğini belirterek, “Doğayla barışık yaşamayı bilmek lazım, aksi halde sonuçları çok ağır oluyor. Bodrum’u Bodrum yapan değerlerden biri olan Mavi Yolculuğun başlangıç noktası Kisebükü’dür. Bodrum’dan yolcusunu alıp denize açılan teknelerimizin, yatlarımızın ilk demirlediği yerdir burası. İşte bunun için, özellikle imar konusunda bazı kararlar alınırken başta yerel yönetimlerin, kaptanlarımızın, denizcilerimizin de bilgi ve görüşlerinin değerlendirilmesinden yanayım” dedi.

Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz ve Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanı Gündüz Nalbantoğlu da alınan kararın doğuracağı sıkıntılara dikkat çektiler.

Katılımcılar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın, dayatmasından vazgeçmemesi durumunda yargıya başvuracaklarını açıkladılar. (Cumhuriyet)

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bodrum, Bodrum Belediye Başkanı, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz, Bodrum Kisebükü, Bodrum Kisebükü otel yapımı, Bodrum Otel, Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanı Gündüz Nalbantoğlu, Kisebükü, Mehmet Kocadon,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları