Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bodrum Catamaran’ın sesi kısılabilecek mi?

29 Haziran, 2009 | 11:31

Aydın Ayaydın Yaz mevsimi ile birlikte turizm yöreleri yerli ve yabancı turistlerle dolup taşıyor. Sessizliği sevenler sakin yerleri tercih ederken, özellikle eğlenceyi sevenler de Bodrum’u seçiyor.

Bodrum’a tatil amaçlı gelen yerli ve yabancı turistlerin tamamı elbette müzik ve eğlence için gelmiyor. Sakin ve huzurlu bir ortamda kafa dinlemek ve denize girmek isteyenler de var. Ancak bu kesimin de geceleri, Bodrum’un açık mekânlarında makul düzeydeki müzik sesini anlayışla karşılamaları gerekir. Çünkü Bodrum müziksiz olmuyor diyenlerin sayısı bir hayli fazla.

Bodrum Kalesi’nin bitişiğinde gündüzleri bağlı duran bir “CATAMARAN” var. CATAMARAN geceleri yüksek sesli müzik yapan bir gece kulübü oluyor. Gece 24.00’ten sonra güya Bodrum’da yaşayan on binlerce kişiyi rahatsız etmemek için 150 metre kadar açılıyor ve son derece yüksek volümde müzik yayını başlıyor. Catamaran’da eğlenenler coşuyor. Eğlenenlere elbette bir diyeceğimiz yok. Ancak Bodrum’da yaşayanlar, bırakınız sabah saat 00.05’e kadar uyku uyumayı, camları kırılmasın diye adeta dua ediyorlar.

Catamaran geçen yıl, gece 24.00’ten sonra Bodrum’un hemen karşısındaki Karaada’nın arkasına geçip yüksek sesle orada müzik yapıyordu ve kimse de rahatsız olmuyordu.

Catamaran’ın geceleri uyutmayan bu müzik yayını üzerine bana yüzlerce mail geldi. Bizzat kendim de yaşadığım için Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u ziyaret edip bu şikâyeti ilettim. Başkan Kocadon, yetkilileri görevlendirdi ve o gece 24.00’ten sonra ses kesildi.

Ertesi gece Bodrum’da bir arkadaşımla yemekteydim ve bu olayı aktardım. Arkadaşım bana, “sen o müziğin kesileceğini bekliyorsan yanılıyorsun. O sesi kesmeye ne bakan ne Vali ve ne de Belediye Başkanı’nın gücü yeter. Başkan’ın uyarısı bir gün keser, ertesi gün daha yüksek sesle devam eder” dedi. Ertesi arkadaşım haklı çıktı ve meşhur CATAMARAN’ımız 24.00’ten sonra tekrar Bodrumluları uyutmama görevini yerine getirmeye başladı.

Dün Vatan Gazetesi’nde Çevre Bakanı Veysel Eroğlu’nun İstihbarat Müdürümüz Barlas Yurtsever’le “eğlenmek isteyen gürültü yapmayacak” başlıklı söyleşisi vardı. Şimdi ben Bakan Eroğlu, Muğla Valisi Ahmet Altıparmak, Kaymakam Abdullah Kalkan ve Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a sesleniyorum. Gücünüz yetiyorsa ki yeteceğine inanıyorum, gece 24.00’ten sonra Catamaran’ın müzik yayınının o yüksek volümünü insanları rahatsız etmeyecek düzeye indirtin. Bakalım gücünüz yetebilecek mi?

Aydın Ayaydın – Vatan gazetesi

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bodrum, Bodrum barları, Bodrum Catamaran, Bodrum Catamaran disko, Bodrum diskoları, Bodrum eğlence, Bodrum eğlence hayatı, Bodrum gece hayatı, Bodrum'da gece hayatı, Mehmet Kocadon, Veysel Eroğlu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları