Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

BM’den Maldivler çağrısı

11 Ekim, 2013 | 11:53

Ban Ki mun

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-mun Maldivler seçimlerinin iptal edilmesinin ardından ülkede yeniden seçim yapılması için çağrı yaptı. Maldivler yeni seçim kararlarını bekliyor.

BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun Maldivler Yüksek Mahkemesi’nin seçimlerle ilgili verdiği iptal kararının ardından yaptığı açıklamada yeni bir seçimin yapılmasının gerekli olduğunu ifade ederek “Maldivler’de inandırıcı ve barışçıl bir başkanlık seçimi yapılmasını diliyorum” dedi.

7 Eylül’de yapılan birinci tur başkanlık seçimlerinin sonuçlarını iptal eden Yüksek Mahkeme, devlet başkanlığı seçiminin 28 Eylül’de yapılması planlanan ikinci turunun ertelenmesine karar vermişti.

Seçimde üçüncü olan Kasım İbrahim, seçmen kayıtlarında yaklaşık 5 bin 600 hayali isimin bulunduğunu ve bunlar adına oy kullanıldığını ileri sürmüş ve seçim sonuçlarını mahkemeye taşımıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ban Ki-mun, Birleşmiş Milletler, Maldiv Adaları, Maldivler, maldivler bm, maldivler devlet başkanlığı, maldivler haber, maldivler seçim, maldivler seçimler açıklama, maldivler seçimleri,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları