Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Blue Origin Uzay Turizmi İçin Yeni Adım

28 Ekim, 2017 | 14:13

Blue Origin Jeff Bezos

Online alışveriş devi Amazon’un CEO’su Jeff Bezos’un sahibi olduğu uzay turizmi şirketi Blue Origin, Ay seyahatinde kullanılacak motoru başarı ile test etti.

Uzaya turist taşımak için Virgin Galactic ile kıyasıya bir rekabete girmesine kesin gözüyle bakılan Blue Origin’in hedeflerine ulaşabilmesi için bir adım daha başarı ile atıldı.

İlk sivil Ay yolculuğunda kullanılması beklenen BE-4 isimli motor başarılı bir şekilde test edildi.

Bezos geçtiğimiz aylarda, her yıl 1 milyar dolarlık Amazon hissesi satarak, bu miktarı Blue Origin’e aktaracağını belirterek bu şirkete ne kadar önem verdiğin gözler önüne sermişti.

78 milyar dolarlık serveti ile kısa süre önce dünyanın en zengin ikinci ismi olan Bezos’un sahibi olduğu Blue Origin, geçtiğimiz günlerde 2018’de göreve başlaması planlanan ‘The New Shepard capsule’ü tanıtmıştı.

Bleu Origin, yörünge altı bir roketi geçtiğimiz aylarda başarılı bir şekilde test etmişti. 6 yolcu taşıma kapasitesine sahip roket, Teksas’tan fırlatılmış ve birkaç dakika sonra kontrollü bir şekilde yere geri indirilmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amazon, Blue Origin, Jeff Bezos,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları