Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Biyometrik pasaport uygulaması hayata geçiyor

26 Eylül, 2016 | 08:18

Biyometrik pasaport uygulaması hayata geçiyor

AB’nin 72 kriteri arasında yer alan biyometrik pasaport uygulaması için geri sayım başladı.

AB ile Türkiye arasında Türk vatandaşlarının vizesiz Avrupa seyahati konusunda anlaşma henüz sağlanamasa da AB’nin Türkiye’den istediği 72 kriter arasında olan biyometrik pasaport uygulaması hayata geçiyor.

Bu doğrultuda 2017 itibarıyla 4 milyon tam biyometrik pasaport hazır olacak. Çipte parmak izi ve çeşitli bilgiler dijital olarak yer alacak.

Pasaport defter bedelinin ilerleyen günlerde Maliye Bakanlığı tarafından açıklanması bekleniyor. Yeni pasaport alınırken, hali hazırda geçerli pasaportu bulunan vatandaşlar, ek vergi ödemeyerek sadece defter ücretini ödeyecekler.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
AB Türkiye, biyometrik pasaport, biyometrik pasaport uygulaması, Maliye Bakanlığı, vizesiz avrupa, vizesiz avrupa seyahati, Vizesiz Turlar,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları