Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bitlis’te tarihi yapılar onarılıyor

17 Haziran, 2011 | 12:53

Bitlis’te 1885 yılında yaptırılan ev onarılarak kültür evine dönüştürülüyor.

Çalışmaları yerinde inceleyen Vali Nurettin Yılmaz, Toplu Konut İdaresince onarılan 126 yıllık evin kültür evi olarak kullanılacağını söyledi.

Bitlis’te ilk defa TOKİ tarafından tarihi bir binanın onarılmasının mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Yılmaz, ”Daha önce bu bina Defterdarlık tarafından kullanılıyordu. Orijinal tarihi yapının, kabartmalı ve renkli desenlerinin üzeri sıvalarla kapatılmış. Bu motiflerin üzerindeki sıvalar temizlenecek. Yapıda değişik kuş ve geometrik motifler var. Yapıda oymalar ve kabartmalar bulunuyor.” dedi.

Vali Nurettin Yılmaz’ın incelemelerine, Belediye Başkanı Fehmi Alaydın, Emniyet Müdürü Halil İbrahim Doğan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü Işıkgör ile Milli Eğitim Müdürü M. Emin Korkmaz da eşlik etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bitlis, Bitlis haberleri, Bitlis tarihi, Bitlis tarihi eserler, Bitlis tarihi yerler, Bitlis turist, Bitlis turizm,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları