Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bisikletçiler pedallarını UNESCO mirasları için çevirecek!

27 Eylül, 2018 | 17:14

Bisikletçiler pedallarını UNESCO mirasları için çevirecek!

İzmir’de düzenlenen UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu’nda amatör sporcular, Selçuk’taki Efes Antik Kenti’nden Bergama’ya kadar pedal çevirecek.

İzmir Selçuk Belediyesi’nin bir farkındalık projesi olan UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu, bu yıl 3. kez düzenlenecek.

Bisikletçiler pedallarını UNESCO mirasları için çevirecek!

Cumartesi günü Selçuk’ta törenle başlayacak olan UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu’nda, 300 bisikletli ilk gün 100 kilometre pedal çevirerek Karşıyaka’ya ulaşacak. Sporcular 2. gün Karşıyaka’dan hareket ederek Bergama Kızıl Avlu’da turu tamamlayacak.

Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, organizasyonun farklı açılardan birçok önemi olduğunu söyleyerek, “Bu proje 2 dünya mirasına, İzmir’in UNESCO etiketli 2 ilçesine dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra bisiklet sporunun tanıtılması açısından da önem taşıyor. 8 bin 500 yıllık tarihi bir geçmişe sahibiz. Böylesine değerli toprakların hakkını vermeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Katılım için 40 lira fidan bağışı

İzmir’in UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan 2 miras arasında bisiklet kullanmak isteyen sporcuların etaba katılımları için Ege Orman Vakfına 40 lira bağış yapması gerekiyor. Organizasyonun bu yönüyle bir sosyal sorumluluk projesi olma özelliği de taşıdığı belirtildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bisikletçiler, Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, İzmir Selçuk Belediyesi, Selçuk Belediye Başkanı, UNESCO Dünya Kültür Mirası, UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları