Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Birleşik Krallık Türk teknoloji şirketlerini işbirliğine çağırıyor

18 Haziran, 2014 | 11:03

Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Ajansı tarafından, İngiltere ile Türkiye arasındaki ticaret ve yatırımı desteklemek amacıyla yürütülen GREAT kampanyası kapsamında Türk teknoloji şirketleri, düzenlenecek toplantıda bir araya geliyor.

20 Haziran’da İngiltere’nin İstanbul Konsolosluğu’nda düzenlenecek toplantıda, Türkiye’deki genç teknoloji şirketleri arasında düzenlenecek ‘GREAT Startup’ yarışmasının da duyurusu yapılacak.

Türkiye’de Bilişim ve İletişim Teknolojileri alanında uluslararası ölçekte büyümeyi hedefleyen çok sayıda teknoloji şirketi bulunduğunu belirten Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosu Leigh Turner, toplantı öncesinde yaptığı değerlendirmede Birleşik Krallık’ın dünyanın en büyük ve en yenilikçi Bilişim ve İletişim Teknolojileri pazarlarından biri olduğunu ifade ederek şunları söyledi. “Bilişim ve İletişim Teknolojileri (BİT) sektöründe dünya lideri olan Birleşik Krallık, bu alanda devletin sağladığı destek ile Avrupa ülkeleri arasında yatırımcılara en cazip iş ortamlarından birini sunuyor. Birleşik Krallık olarak GREAT kampanyasıyla Türkiye ile daha güçlü ticari bağlar oluşturmayı hedefliyoruz ve ‘Bilişim ve İletişim Teknolojileri de bu kampanyanın odaklandığı kilit alanlardan birisi.” dedi.

Türk teknoloji şirketleri arasında yarışma düzenleniyor

UKTI ve Birleşik Krallık İstanbul Konsolosluğu GREAT kampanyasının teknoloji ayağında, bir de ödüllü yarışma düzenleyecek. Türkiye’nin genç teknoloji girişimcilerini hedefleyen ve ‘GREAT Startup’ yarışmasına Türkiye’de yaşayan, en az bir yıl önce kurulmuş şirketinde ana hissedarlardan biri olan, 40 yaşını geçmemiş bütün girişimciler başvurabilecek. ‘GREAT Teknoloji Ödülü’, ‘Kadın Teknoloji Girişimcisi’, ‘Üniversiteli Genç Girişimci’, ‘Anadolu’dan Teknoloji Girişimcisi’, ‘Sosyal Teknoloji Girişimcisi’ ve ‘Jüri Özel Ödülü’ olmak üzere 6 farklı kategoride ödül dağıtılacak olan yarışmanın jurisi Birleşik Krallık ve Türkiye’de sektörün önde gelen isimlerinden oluşuyor.

Türkiye’nin gelecekteki büyük teknoloji girişimcilerini ortaya çıkarmayı, desteklemeyi, başarı öykülerini paylaşmayı ve onlara global bir vizyon vermeyi hedefleyen GREAT Startup Yarışması’nda her kategoride ilk üç şirketin ismi kamuoyuna açıklanacak. Kategori birincisi olan şirketler ise risk sermayesi şirketlerinin katılımıyla gerçekleşecek Birleşik Krallık seyahatine katılım hakkı, Birleşik Krallık’a bir iş seyahati hakkı, Birleşik Krallık’da iş kurmak isteyenlere danışmanlık/ilgili kişilerle tanışma ve Birleşik Krallık’da iş yapmakta olan kişi ve şirketlerle tanışma/fikir alışverişinde bulunma olanağını kazanacaklar.

Başvuruların 20 Haziran – 30 Eylül arasında kabul edileceği yarışmada jüri, katılımcı şirketleri şu kriterlere göre değerlendirecek; yeni bir ürün ve hizmeti fikrini geliştirme, özgün bir iş modeli/iş fikri oluşturma, girişimcilik ruhu ve risk alabilmek, sürdürülebilir bir şirket stratejisi oluşturma, geleceğe yönelik sağlam bir iş planı, bulunduğu pazara hakimiyet ve kuruluştan bugüne büyüme hızı. 1-18 Ekim 2014 tarihlerinde yapılacak değerlendirmelerin ardından sonuçların açıklanacağı ödül töreni Ekim 2014’de gerçekleştirilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bilişim ve İletişim Teknolojileri, Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosu, Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Ajansı, GREAT kampanyası, GREAT Startup, GREAT Startup yarışması, İletişim Teknolojileri, İngiltere, Leigh Turner,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları