Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bir Moskova klasiği: Bal pazarı

22 Ocak, 2014 | 10:30

moskova-bal-pazari Moskova’da yaz ve kış olmak üzere yılda iki kez açılan bal panayırı ya da pazarı, başkentin en tatlı en keyifli etkinliklerinden biri.

Yazın Kolomenskoya Parkı’nda düzenlenen panayır açık havada bir başka güzel ama kışın da, mevsim hastalıklarından korunmanın en iyi, en doğal yollarından biri bal yemek olduğu için, kış pazarına da yolunuzu düşürmekte yarar var.

Moskovalife’ın haberine göre, Kızıl Meydan’ın nehir tarafına yakın olan, Varvarka Ulitsa’daki ünlü Gostioy Dvor’un içinde açılan 34’üncü pazar, Rusya’nın yüzlerce farklı bölgesinden en iyi ballarını getiren üreticilerin tüketicilerle buluştuğu bir arena.

Balın kilosu türüne göre 500 ila 800 ruble arasında değişiyor. Akasya, kestane gibi yaygın balların dışında, elma balı gibi çok farklı türler de satılıyor.

Balların hepsini tadıp denemek mümkün olduğu için, birkaç saat “bal gurmesi” olarak dolaşmakta fayda var. Ve de tabii kışı çıkaracak kadar stok yapmakta da!

Bu arada bizdeki petek balının Rusya’da çok makbul olmadığını, genelde süzme bal satıldığını belirtelim.

1 Şubat’a kadar açık kalacak olan bal pazarı 10.00-20.00 saatleri arasında. En yakın metro istasyonu Ploşad Revolutsii ya da Ohotnıy Ryad.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kızıl Meydan, Kızıl Meydan Rusya, Moskova, Moskova bal pazarı, Moskova etkinlik, Moskova panayır, Moskova Rusya, Moskova turları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları