Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bir başkadır kışın Moskova Nehri

10 Şubat, 2014 | 18:27

moskova-nehri-buz-tuttu Rusya’nın başkenti Moskova’yı ikiye bölen nehir, kış aylarında donunca tüm Rusların bulaşma adresi oluyor.

Hava sıcaklığının sıfırın altında 30 derecelere kadar düştüğü Moskova’da doğal ve yapay göller değil nehirler de buz tutuyor.

Tamamen buz tutan Moskova nehri sabahın ilk ışıklarında bakıldığında beyaz bir örtüye benziyor. Bazı günler tekne turları için buzların kırılması, özellikle fotoğraf tutkunlarını deklanşör başına geçiriyor.

Yaz günlerinde çevresinde yürüyüş yapılan nehirde, profesyonel ve amatör fotoğrafçılar farklı görüntüler yakalayabiliyor.

Nehir sadece Moskovalılar için değil turistlerin de sıkça ziyaret ettiği yerlerden. Yılın her mevsiminde Moskova nehri üzerinde tekne seferleri düzenlenebiliyor. Moskova’yı tanımak isteyenler, bu tekne seferlerine katılarak şehir merkezine başka bir açıdan bakma imkanı yakalıyor.

Moskova nehri, Moskova eyaleti ile Smolensk eyaleti arasında akıyor. Şehrin merkezi semtlerinden de geçen nehir üzerinde araç, yaya ve metro trafiği için 40’a yakın köprü bulunuyor. (AA)

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Moskova, Moskova nehri, Moskova turu, Rusya, rusya haberleri, Rusya Moskova, Rusya Turları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları