Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bir Amerika klasiği: Balkabağı Yarışı

28 Ekim, 2014 | 07:40

Amerika’da Cadılar Bayramı öncesi geleneksel hale gelen Balkabağı Yarışı, bu yılda renkli görüntülere sahne oldu.

ABD’nin Manhattan Beach şehrinde Cadılar Bayramı öncesi geleneksel olarak yapılan “Balkabağı Yarışı”, bu yıl da binlerce Amerikalıyı bir araya getirdi.

NationalTurk’ün haberine göre;

Yarışma kurallarına uygun şekilde kabaklara tekerlekler takarak, farklı model ve şekillerde süsleyen Amerikalı aileler, çocuklarıyla birlikte yarış pistinde yerlerini aldı. Yarış alanında toplanan binlerce izleyici, heyecanla balkabaklarının birbirine çarparak cadde boyunca kayışını izledi.

amerika-balkabagi-yarisi

Trafiğe kapatılan Manhattan Bulvarı’nda başlama komutuyla birlikte çocukların ve ebeveynlerin tezahüratları eşliğinde bitirme çizgisine doğru serbest bırakılan balkabakları, hakemlerin kurduğu bariyerlere çarparak durdurulurken, yarışta bitiş çizgisine önde giren balkabağı dışında, “en başarılı süsleme”, “en yaratıcı dizayn” ve “en iyi çarpışma” dallarında da ödüller verildi.

PumpkinRace

Manhattan Beach Belediyesi’nin sponsorluğunda gerçekleşen etkinlikte, belediye başkanı ve meclis üyelerinin katılımıyla kurumlararası yarış da düzenlendi. Yetkililer, kurumlarını temsil eden balkabağıyla iddialı bir yarış çıkartırken, yarışı kazanan Manhattan Beach Polis Teşkilatı’na ödülü sirenler eşliğinde verildi.

PumpkinRace-amerika

Manhattan Beach’de 24 yıl önce bir doğum günü eğlencesi olarak başlayan ve zamanla ün kazanarak geleneksel hale dönüşen “Balkabağı Yarışı”, her yıl Cadılar Bayramı’yla birlikte şehre binlerce turist çekiyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amerika, Amerika balkabağı, Amerika cadılar bayramı, Amerika haberleri, amerika turu, Balkabağı Yarışı, Manhattan, Manhattan Amerika, Manhattan Balkabağı Yarışı, Manhattan Beach, Manhattan Beach amerika,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları