Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Binlerce yıllık kültürü ve muhteşem doğasıyla Hindistan

30 Eylül, 2015 | 09:56

Müzikleri ve filmleri ile milyonları cezbeden Hindistan, dünyanın en özel ülkelerinden biri. Neredeyse her metrekaresi turistik zenginlik abidesi olan ülke, Uzakdoğu’da son yılların en çok dikkat çeken tatil bölgesi…

Muhteşem doğası, binlerce yıllık kültürü ve çeşitli etkinlik seçenekleriyle Hindistan, Uzakdoğu Turları arasında farklı bir deneyim yaşamak için bire bir. Egzotik ve el değmemiş doğası ile kendine hayran bırakan Hindistan’da, kendinizi bam başka bir dünya içinde buluyorsunuz. Bar, diskotek, kumarhane ve bir çok gece kulübünün bulunduğu ülkede, kendinizden geçmeye hazır olun.

Altın Üçgen Turu

Altın Üçgen ismi verilen, Delhi-Agra-Jaipur hattı Hindistan’da görülecek yerler listesinin başında gelir. Ülkenin başkenti Delhi’den başlayan bu rota, Taj Mahal’i geçerek tüm şehre yayılan pembe binalarıyla “Pembe Şehir” olarak anılan Jaipur’da sonlanıyor.  Hindistan Altın Üçgen Turu Tıklayın Yerinizi Ayırtın

tac-mahal-hindistan

Hindistan’ın en önemli turistik merkezlerinden biri olan Goa, Hindistan turlarının gözdelerinden. Renkli gece hayatı bilinen ile Goa’da, turistler için bir çok etkinlik düzenleniyor. Eğlencenin sabahın ilk ışıklarına kadar sürdüğü Goa, barlar, gece kulüpleri ve kumarhaneleri ile ünlü.

Goa turları

Goa turlarını tercih eden seyahatseverler renkli gece hayatının yanında gündüzleri pek çok spor aktivitesine de katılabiliyor. Deniz suyu sıcaklığının yıl içerisinde 25-30 derecelerde değiştiği Goa Adasında, her mevsim dalış yapmak mümkün oluyor. Goa’da Jet-ski, yamaç paraşütü ve daha pek çok extreme spor imkanı bulunuyor.

goa-hindistan

Bunların yanında pek çok kültüre ev sahipliği yapmış Hindistan’da sayısız dini ve kültürel yapı bulunuyor. Goa Adası da daha çok müze ve sanat galeri ile dikkat çekiyor.

Yeme İçme

Pek çok kültürden etkilenmiş Hindistan’ın mutfağı da kendisi gibi egzotik yemeklerle dolu. En çok balık ve pirinçle yapılan yemeklerin tüketildiği Hindistan’da Akdeniz mutfağının esintilerini göreceksiniz. Hindistan turları ile Goa adası’nda üretilen nefis şarapları ve Hindistan yapımı likörü de tatma fırsatını olacak.

Alışveriş

El sanatlarının ön plana çıktığı Hindistan’da alışveriş için çok fazla seçenek bulunuyor. Özellikle Goa Adası, sevdiklerinize hediye almak için biçilmiş kaftan. Masa lambaları, dini objeler, heykeller , dekoratif eşyalar, Goa’ya özgü seramikler ve daha fazlası. Tamamıyla el yapımı olan bu ürünleri bulabileceğiniz pazarlar Hindistan’da sizleri bekliyor olacak.

Yoga Turları

Yoga, meditasyon ve zen felsefesine meraklıysanız Hindistan’da sokakta bile bir şeyler öğrenebileceğiniz gibi şehir dışında bolca bulunan meditasyon kamplarına katılabilirsiniz.

Hindistan Goa Varanasi Gezi ve Fotoğrafçılık Turları video;

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
altın üçgen turu, Hindistan, Hindistan altın üçgen, Hindistan gezi, Hindistan gezi rehberi, Hindistan gezilecek yerler, Hindistan goa adası, Hindistan Haberleri, Hindistan turu, Hindistan uçak bileti, Hindistan ulaşım, Taj Mahal, Taj Mahal hindistan, Taj Mahal hinsistan, Taj Mahal nerde, Yeni Delhi, Yeni Delhi hindistan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları