Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

BİFO & Fazıl Say Festivali iptal edildi

30 Ağustos, 2014 | 14:33

Borusan Sanat, iki yılda bir düzenlenen ve bu yıl üçüncüsü yapılması beklenen BİFO & Fazıl Say Festivali”nin programdan kaldırıldığını duyurdu.

NationalTurk’ün haberine göre, Fazıl Say konuyla ilgili olarak Facebook hesabından yaptığı yazılı açıklamada “Gürer Aykal Antalya’da benim kendi festivalimi gasp etmiştir. Tabii ki onunla çalışmak istememekteyim” diyerek konser iptalleri yerine, neden tüm festivalin iptal edildiğini sordu.

Borusan Sanat’tan yapılan açıklamada ise festivalin iptali şu şekilde duyuruldu:

“Bu sezon üçüncüsü gerçekleştirilecek olan ve klasikseverlerin ilgiyle takip ettiği BİFO & Fazıl Say Festivali’nin iptalini üzülerek duyuruyoruz. BİFO ile Fazıl Say’ın bir işbirliği olan ve orkestramızın Onursal Şefi Gürer Aykal’ın da başından bu yana ayrılmaz bir parçası olduğu etkinliğimizi, sanatçıların artık birlikte çalışmama kararına duyduğumuz saygının bir sonucu olarak aldık. Aralık ayında bu etkinlik yerine yeni bir serinin hazırlanması üzerine çalışmalara başladık.”

AKP’li Belediye Başkanı Menderes Türel, festivalin genel sanat yönetmenliğini yapan Fazıl Say olmadan da devam edebileceğini söylemiş ve ardından bir kriz yaşanmıştı. Kriz sonrası, Say festivalden çekildiğini belirtmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
BİFO & Fazıl Say Festivali, Borusan Sanat, Borusan Sanat antalya, Borusan Sanat festival, Fazıl Say, Fazıl Say Antalya, Fazıl Say bifo, Fazıl Say festivali, Fazıl Say haberleri, Fazıl Say konser iptal, Fazıl Say konserleri, Gürer aykal, Menderes Türel, Menderes Türel Antalya,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları