Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Beypazarı’nda turist rekoru

15 Şubat, 2010 | 10:52

Beypazarı'nda turist rekoru Ankara’nın tarihi konaklarıyla ünlü ilçesi Beypazarı’nı, geçen yıl 445 bin yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

Beypazarı Belediye Başkanı Cengiz Özalp, yaptığı açıklamada, “Japonya, Fransa, Güney Kore gibi ülkelerden 2008’de gelen turist sayısı 40 bin iken, bu rakam geçen yıl 45 bin kişiye yükseldi. 2008’de 300 bin kişi olan yerli turist sayısı ise 100 bin kişi artarak, 400 bine ulaştı” dedi.

Ziyaretçi sayısının artmasından memnun olduğunusöyleyen Cengiz Özalp, yabancı turist sayısı bakımından ilk sırayı Japonların aldığını kaydetti.

Özalp, 18. ve 20. yüzyıl aralığında yapılmış yüzlerce tarihi konağın bulunduğu Beypazarı’nda kültür turizminin ekonomik krize rağmen gerilemediğini söyledi.

Başkan Özalp, ilçenin bu yıl daha fazla turist tarafından ziyaret edilmesinin beklendiğini belirterek, ülke genelinde Beypazarı’nın tanıtımlarına ağırlık verileceklerini anlattı. Özalp, İstanbul’un Beylikdüzü ilçesinde düzenlenen Uluslararası Doğu Akdeniz Ülkeleri Turizm ve Tanıtım Fuarı’na da katıldıklarını sözlerine ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Beypazarı Belediye Başkanı, Beypazarı Belediye Başkanı Cengiz Özalp, Beypazarı Turist, Cengiz Özalp, Cengiz Özalp Beypazarı, EMITT Beypazarı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları