Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Beyaza bürünen Yaralıgöz Dağı görsel şölen sunuyor

31 Aralık, 2018 | 10:36

Beyaza bürünen Yaralıgöz Dağı görsel şölen sunuyor

Kastamonu’da “Anadolu’nun yüce dağı” Ilgaz’dan sonra ikinci büyük rakıma sahip Yaralıgöz Dağı, beyaza bürünerek doğaseverlere görsel şölen sunmaya başladı.

Kastamonu’nun Abana, Bozkurt ve Çatalzeytin ilçelerinin il merkezine ulaşımının sağlandığı kara yolu güzergahında bulunan 2 bin 20 rakımlı Yaralıgöz Dağı, kentin orman varlığının önemli bir kısmını barındırıyor.

Boz ayı, karaca, kurt, kızıl geyik gibi yaban hayvanları ile zengin biyo çeşitliliğe ev sahipliği yapan alan, fotoğraf ve macera tutkunlarının ilgisini çekiyor. Drone ile görüntülenen doğada, bölgenin kış güzellikleri gözler önüne serildi.

Yaralıgöz'ü yaşamak, keşfetmek gerek

“Yaralıgöz’ü yaşamak, keşfetmek gerek”

Belgesel yapımcısı Adem Salcıoğlu, Kastamonu coğrafyasının, Anadolu’nun nadir bölgelerinden olduğuna işaret etti.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Kayak Turları sizi bekliyor

Yaralıgöz Dağı’nın da bu parçanın en önemli bütünü olduğuna dikkati çeken Salcıoğlu, “Doğal güzellikleriyle, kültürel ve tarihi dokusuyla gerçekten Kastamonu Anadolu’nun nadir bölgelerinden. Yaralıgöz Dağı da bu coğrafyanın olmazsa olmazlarından. Buranın kış güzelliklerini görmek, farklı görüntüleri kayıt altına almak, görebilirsek yaban hayatına şahitlik etmek adına bölgeye geldik.” açıklamasında bulundu.

Salcıoğlu ayrıca, beyaza bürünen ağaçların, akarsu kaynaklarının soğuk havaya rağmen insana huzur verdiğinin de altını çizdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Adem Salcıoğlu, Görsel şölen, Ilgaz Dağları, Kastamonu, Kış mevsimi, Yaralıgöz Dağı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları