Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Beşkonak’ta 50 bin Rus turist kanyon turuna çıktı

03 Ekim, 2012 | 14:31

Aktif turizm sezonunda, Antalya Manavgat Beşkonak Köprülü Kanyon Milli Parkı alanında 50 bin Rus turist eko, doğa yürüyüşü ve Nordic Walking (İskandinav yürüyüşü) turuna çıktı.

Rus Mobaly Turizm Seyahat Acentesi’nin sahibi Andrey Baranov, mayıs, haziran, temmuz, ağustos ve eylül aylarında 50 bin Rus turistin doğa, kanyon yürüyüşü, eko ve İskandinav yürüyüşü turuna çıktığını söyledi. Rus turistlerin, bölgede en fazla kanyon, doğa yürüyüşü ve eko turlarına ilgi gösterdiğini belirten Baranov, bunun, yıl sonuna kadar 75 bini bulmasını beklediklerini söyledi.

Eko, kanyon ve doğa yürüyüşü turlarını, tarihi Oluk Köprü’den başlayıp 15 kilometrelik alanda yaptıklarını belirten Baranov, turlara katılanların, yüzde 80’inin 20 ile 40 yaş arası Rusların oluşturduğunu kaydetti. Baranov, “Geçen yıl Beşkonak’a tur için 30 bin Rus turist getirmiştik. Bu sene 5 ay içinde bu rakamı 50 bine çıkardık. Rus gençler, Kanyon turuna çıkmayı çok seviyor. Zaten Beşkonak’ın doğal güzelliği Antalya’ya tatile gelen Rusları büyülüyor.” diye konuştu.

Beşkonak Karabük Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Refik Armağan  bölgelerinde her geçen gün kanyon ve eko turizminin yaygınlaştığını söyledi. Kanyon turlarına, en fazla Rus ve Avrupalı turistlerin ilgi gösterdiğini belirten Armağan, bölgeye son aylarda Uzak Doğulu turistlerin de ilgi göstermeye başladığını söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Beşkonak, Beşkonak haberleri, Beşkonak Köprülü Kanyon, Beşkonak turist, Beşkonak turizm, kanyon turu, Rus Turist, Rus turistler, Rus turistler Antalya,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları