Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Beş yıldızlı otel, Vanlı depremzedelere kucak açtı

07 Aralık, 2011 | 13:16

Şahinler Holding bünyesinde Antalya’nın Kadriye beldesinde faaliyet gösteren beş yıldızlı Club Mega Saray Hotel, 74’ü çocuk olmak üzere toplam 200 depremzedeye kapılarını açtı.

Holding, mart ayına kadar depremzedelerin barınma, sağlık, yeme-içme, giyinme ve çocuklarının eğitimi gibi ihtiyaçlarını karşılayacak. Öğrenim çağında olan 50 çocuk, eğitiminin aksamaması için ilçedeki lise ve ilköğretim okullarına kayıt ettirildi. Öğrencilerin servis dahil bütün ihtiyaçları otel tarafından sağlanıyor. Marmara depreminde de aynı şekilde birçok depremzedeyi misafir eden Club Mega Saray Hotel, anlaşmalı olduğu özel hastanelerde de depremzedelerin sağlık sorunlarını karşılıyor.

Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, Antalya Vali Yardımcısı Turhan Eren ve beraberindeki yetkililerle konuk ettiği Vanlı depremzedeleri ziyaret etti. Depremzedelerle tek tek ilgilenen Şahin, çocuklara oyuncak hediye etti. Personel lojmanında konaklayan depremzedelerle yakından ilgilenen ve onların sıkıntılarını dinleyen Şahin, Vanlı depremzedeleri misafir etmekten dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. 3 Aralık’ta tatil köyüne yerleştirilen 200 depremzedeye barınma imkanı sağladıklarını ve diğer bütün ihtiyaçlarının da giderildiğini belirten Şahin, “Van’da yaşanan deprem felaketinin ardından ciddi sorunlarla karşı karşıya kalan vatandaşların yanında olmak, onların sorunlarını yakından dinleyerek ihtiyaçlarını karşılamak istedik.” dedi. Van’daki depremzedelere kucak açmak için Van Valiliği ile irtibata geçtiklerini ve yönlendirilen depremzedeleri otele yerleştirdiklerini ifade eden Şahin, depremzedelerin mart ayı başına kadar 3 aylık süreyle otelde misafir edeceklerini kaydetti. Şahin, depremzedelerin otelde oluşturulan yaşam alanlarında rahat edecekleri bir ortamda konakladıklarını aktardı.

“Depremzedelerin acılı, ısınma dertlerini gördük ve üzüldük. Vicdanımızı tetikledi. Elimizden geleni yapıyoruz.” diyen Şahin, şöyle konuştu: “Türkiye’nin her tarafı bizim, nerede bir sorunu olursa hepimiz devletimizle, milletimizle, parası-emeği olan herkesin yardım eli uzatması lazım. Bu birlik ve beraberliği de pekiştiren bir olay. Bu çocuklar 20-30 yıl sonra bizim yerimizde olacak. Önemli olan bu kardeşlik, yardımlaşma duygumuzun olması lazım. Buraları görmeleri de güzel. Türkiye’yi bu çocuklar inşa edecek. Deprem olur, başımıza felaketler gelir ama her aksilik, felaketlerin ardında fırsatlar da vardır. Allah rahmet eylesin kardeşlerini, baba-annelerini kaybettiler, ama çok şey görecekler ve ileride bu çocuklar başarılı olacaklar. Sadece bugünü kurtarmak değil ileride başarılı olmaları için katkı sağlayabiliyorsak ne mutlu bize.”

OTELCİLERİ DEPREMZEDELERE KUCAK AÇMAYA ÇAĞIRDI

Deprem bölgesindeki soğuk hava şartları ve barınma sorununa dikkat çeken Kemal Şahin, bu noktada yardımların büyük önem taşıdığını vurguladı. Birkaç ay sonra devletin deprem bölgesinde kalıcı konutlar yapmasıyla buna ihtiyacın kalmayacağını ifade eden Şahin, “Onun için şu anda kullanılmayan oteller ve sosyal tesislerin kapılarının açılması ile çok büyük bir hayır olur. Büyük ihtimalle bu aylarda otellerin birçoğunda bizim gibi turist yoktur ve onlara çağrıda bulunuyorum. Antalya ve Van Valilikleri ile irtibata geçerek, siz de bu yardım seferberliğinin bir halkası olabilirsiniz. Ege ve Akdeniz bölgelerindeki tesislerden gelecek bu tür bir destekle 10 binlerce depremzede vatandaşımıza yardım eli uzatabiliriz. Bu tesislerden para kazanıyoruz ve böyle zamanlarda harcamayıp ne zaman harcayacağız? Herkesi davet ediyorum, zor da değil. Bu insanlar bizim insanımız, bu insanların başlarının üzerine bir çatı lazım. Sadece tesisler değil, batıdaki imkanı olan aileler de misafir edebilirler.” diye konuştu.

ANTALYA’DA 12 BİN DEPREMZEDE MİSAFİR EDİLİYOR

Vali Yardımcısı Turan Eren, depremden etkilenen 12 bin kişinin Antalya’ya göç ettiği bilgisini verdi. Antalya’ya gelen depremzedelerin 3 bininin kamu misafirhanelerinde, diğerlerinin ise yakınlarının yanında misafir edildiklerini kaydeden Eren, günlük ihtiyaçları için devletin tüm imkanlarının seferber edildiğini, depremzede 2 bin çocuğun ise eğitimlerinin devam ettirilmesi için ilköğretim ve liselere kaydettirildiğini bildirdi.

Club Mega Saray Hotel’de konaklayanlar arasında bulunan 5 yaşındaki Öznur Akbal, Van’da DSİ’de çalışan babası Vahdettin Akbal’a kameralar aracılığıyla selam gönderdi. Depremin korku ve izlerini geride bırakan çocuklar Antalya’nın güzel hava şartları ile otelde bulunan sahalarda futbol ve değişik oyunlar oynayarak günlerini geçiyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Beş Yıldızlı otel, Beş yıldızlı otel van depremzede, Kemal Şahin, Şahinler Holding, Van, Van Beş Yıldızlı Otel, Vanlı depremzedeler,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları