Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Berlin ve Frankfurt yılbaşı kutlamaları için hazır

04 Aralık, 2013 | 16:37

Almanya Yılbaşı kutlamaları

Almanya’da Noel ve yılbaşı kutlamaları için yapılan hazırlıklar tamamlandı. Almanya yılbaşı kutlamaları öncesinde hemen tüm şehirlerde önemli cadde ve meydanlar ışıklandırıldı. / Almanya yılbaşı kutlamaları için hazır…

Başkent Berlin’deki Noel ve yılbaşı kutlamaları hazırlıkları kapsamında Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı ve Federal Meclis önüne konulan dev ağaçlar süslendirildi ve rengarenk ışıklandırıldı. Tarihi meydanlarda kurulan panayırlarda ise hediyelik eşyalar ve çikolatalar satışa sunuldu.

Almanya Turları için tıklayın

Almanya yılbaşı kutlamaları

Frankfurt’un ünlü Römer Meydanı ile Paulskirche’nin bulunduğu alandan, Main Nehri’ne kadar uzanan bölgede de yılbaşı ve Noel panayırı kuruldu. Çeşitli şekerlemeler, yiyecek ve içeceklerin bulunduğu panayır, Almanya’nın en eski ve en büyük panayırlarından biri olma özelliğini sürdürüyor. Römer Meydanı’nda Noel’in simgesi yılbaşı ağacı da her zamanki gibi yerini aldı. 8 ton ağırlığında 30 metre yüksekliğindeki 105 yıllık ladin ağacı da ışıklandırıldı.  Panayırı, bu yıl 3 milyon kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Öte yandan INSA Düşünce Araştırma Enstitüsü’nün yaptığı araştırmaya göre, Almanların yüzde 23,1’i Noel hediyesi için en fazla 100 avro, yüzde 22,9’u ise 200 avro civarında harcama yapıyor. Halkın yüzde 16,1’inin hediye için ayırdığı bütçenin 300 avro, 400 avro harcama yapmaya hazır olanların oranının ise yüzde 9,1 civarında olduğu ifade edildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya, almanya noel, almanya tur, almanya yılbaşı, almanya yılbaşı kutlamaları, almanya yılbaşı kutlamaları tur, almanya yılbaşı turları, fankfurt yılbaşı, Noel, yılbaşı almanya, Yılbaşı Turları,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları