Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Berlin ve Frankfurt yılbaşı kutlamaları için hazır

04 Aralık, 2013 | 16:37

Almanya Yılbaşı kutlamaları

Almanya’da Noel ve yılbaşı kutlamaları için yapılan hazırlıklar tamamlandı. Almanya yılbaşı kutlamaları öncesinde hemen tüm şehirlerde önemli cadde ve meydanlar ışıklandırıldı. / Almanya yılbaşı kutlamaları için hazır…

Başkent Berlin’deki Noel ve yılbaşı kutlamaları hazırlıkları kapsamında Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı ve Federal Meclis önüne konulan dev ağaçlar süslendirildi ve rengarenk ışıklandırıldı. Tarihi meydanlarda kurulan panayırlarda ise hediyelik eşyalar ve çikolatalar satışa sunuldu.

Almanya Turları için tıklayın

Almanya yılbaşı kutlamaları

Frankfurt’un ünlü Römer Meydanı ile Paulskirche’nin bulunduğu alandan, Main Nehri’ne kadar uzanan bölgede de yılbaşı ve Noel panayırı kuruldu. Çeşitli şekerlemeler, yiyecek ve içeceklerin bulunduğu panayır, Almanya’nın en eski ve en büyük panayırlarından biri olma özelliğini sürdürüyor. Römer Meydanı’nda Noel’in simgesi yılbaşı ağacı da her zamanki gibi yerini aldı. 8 ton ağırlığında 30 metre yüksekliğindeki 105 yıllık ladin ağacı da ışıklandırıldı.  Panayırı, bu yıl 3 milyon kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Öte yandan INSA Düşünce Araştırma Enstitüsü’nün yaptığı araştırmaya göre, Almanların yüzde 23,1’i Noel hediyesi için en fazla 100 avro, yüzde 22,9’u ise 200 avro civarında harcama yapıyor. Halkın yüzde 16,1’inin hediye için ayırdığı bütçenin 300 avro, 400 avro harcama yapmaya hazır olanların oranının ise yüzde 9,1 civarında olduğu ifade edildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya, almanya noel, almanya tur, almanya yılbaşı, almanya yılbaşı kutlamaları, almanya yılbaşı kutlamaları tur, almanya yılbaşı turları, fankfurt yılbaşı, Noel, yılbaşı almanya, Yılbaşı Turları,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları