Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Beril Gebeş için İran’a ‘çalışmaları hızlandırın’ mesajı

17 Nisan, 2018 | 10:00

Beril Gebeş için İran'a 'çalışmaları hızlandırın' mesajı

Türk yetkililer İran’a düşen uçakla ilgili mesaj gönderdi. Uçağın kayıp pilotu Beril Gebeş’in cenazesinin bir an önce bulunması için İranlı yetkililere ‘Arama çalışmalarını hızlandırın’ mesajı geçildi.

Türk yetkililer İran’a düşen uçakla ilgili mesaj gönderdi. Uçağın kayıp pilotu Beril Gebeş’in cenazesinin bir an önce bulunması için İranlı yetkililere ‘Arama çalışmalarını hızlandırın’ mesajı geçildi.

İş adamı Hüseyin Başaran’ın kızı Mina Başaran ile arkadaşlarıyla 3 mürettebatı taşıyan uçağın 11 Mart’ta İran’da düşmesi sonrası cenazesi bulunamayan pilot Beril Gebeş için Türk yetkililer harekete geçti.

Birleşik Arap Emirlikleri’nden İstanbul’a dönerken İran’da 11 kişinin hayatını kaybettiği uçak kazasına ilişkin teknik incelemelerini sürdüren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı Kaza Araştırma ve İnceleme Kurulu, halen cenazesine ulaşılamayan pilot Beril Gebeş için Dışişleri Bakanlığı’na bir yazı yazdı.

Bakanlığa gönderilen yazıda, Dışişleri Bakanlığı kanalıyla, İranlı yetkililerden arama çalışmalarını hızlandırmaları istenirken, “Bir an önce Beril Gebeş’in cenazesine ulaşılması, ulaşılamıyorsa da en azından kimlik belirlenmesi için DNA’sının tespit edilmesi” talep edildi.

11 Mart’ta düşen uçakta bulunan 11 kişiden 10’unun cenazesi İstanbul’a getirilip toprağa verilmiş ancak İranlı yetkililer uçağın pilotu Beril Gebeş’in cenazesine ulaşamamıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Beril Gebeş, Dışişleri Bakanlığı, Hüseyin Başaran, İran'da düşen uçak, Mina Başaran,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları