Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Belkıs Zeugma Kültür Merkezi’nin temeli atıldı

25 Aralık, 2012 | 22:45

Belkıs Zeugma Kültür Merkezi'nin temeli atıldı Belkıs Zeugma Kültür Merkezi’nin temeli atıldı. / Turizm Haberleri

Gaziantep Valisi Erdal Ata, Şanlıurfa ile işbirliği yaparak Fırat Havzası’nın tamamını kapsayacak şekilde turizm master planı hazırlattıklarını söyledi.

İpekyolu Kalkınma Ajansı’nca desteklenen, Nizip Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından hazırlanan “Zeugma’nın 21’inci Yüzyılla Dansı” projesi kapsamında Birecik Barajı yakınlarında bulunan seyir tepesine kurulacak Belkıs Zeugma Kültür Merkezi’nin temeli törenle atıldı.

Vali Erdal Ata, tören öncesi, Gaziantep başta olmak üzere bölgenin tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yaptığını ve tarihin her döneminde önemli medeniyetlerin merkezi olduğunu belirtti. Yapılan çalışmalarla bölgede var olan kültürel değerlerin ortaya çıkacağını ifade eden Ata, bölge halkının turizmden daha fazla pay alması için gerekli yatırımların yapılacağını dile getirdi.

Belkıs Zeugma Kültür Merkezi’nin bölgede turizm adına yapılacak hizmetlerden biri ve aynı zamanda başlangıcı olduğuna değinen Ata, şöyle konuştu: “İpekyolu Kalkınma Ajansı olarak Şanlıurfa ile işbirliği yaparak Fırat Havzası’nın tamamını kapsayacak şekilde bir turizm master planı hazırlatıyoruz. Bu yapıldığı takdirde kademe kademe bölgedeki kültürel değerlerin ortaya çıkarılması ve yaşanılabilir hale getirilmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı, İl Özel İdaresi, kalkınma ajansları, belediyeler, kısacası tüm kurum ve kuruluşların katkısını sağlayarak, buradaki kültürel mirasları ortaya çıkarıp halkımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz.”

Bölge için önemli olduğunu belirttiği projeyi hayata geçiren Kaymakam Yaşar Karadeniz ve ekibine teşekkür eden Ata, konuşmasının ardından beraberindekilerle merkezin temelini attı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Belkıs Zeugma, Belkıs Zeugma Kültür Merkezi, Belkıs Zeugma Kültür Merkezi temeli, Gaziantep Valisi Erdal Ata, İpekyolu Kalkınma Ajansı, kültür merkezi, Turizm Haberleri, Zeugma,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları