Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

35. Uluslararası Belgrad Turizm Fuarı başladı

22 Şubat, 2013 | 14:53

35. Uluslararası Belgrad Turizm Fuarı başladı 35. Uluslararası Belgrad Turizm Fuarı, Sırbistan ve bölge ülkelerinden turizm firmalarının katılımıyla başladı.

Başkent Belgrad’da açılan ve bölgenin en büyük turizm organizasyonlarından biri olan fuara, Türkiye’den çok sayıda turizm firması katılıyor. Fuarda, toplam 46 ülkeden binin üzerinde katılımcı firma ziyaretçilere hizmetlerini anlatacak.

Fuarın açılışına katılan Türkiye’nin Belgrad Büyükelçisi Mehmet Kemal Bozay, fuardaki Türk firmalarının stantlarını gezdi.

Büyükelçi Bozay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, fuarın hem turizm sektörü hem de Sırbistan’la Türkiye arasındaki ilişkiler açısından önemli olduğunu söyledi. Geçen yıl 150 bin Sırbistanlı turistin Türkiye’yi ziyaret ettiğini, bu yılki beklentilerininse 180 bin olduğunu ifade eden Bozay, “Fuarın amacı bu rakamı mümkün olduğunca yukarı çıkarabilmek için ülkemizi anlatmak” dedi.

Türkiye’nin turizmde, hizmet sektörü ve tesis kalitesinde üstünlüğü bulunduğunu vurgulayan Bozay, bu alanda Türkiye ile rekabet edecek çok az ülke bulunduğunu dile getirdi. Bozay, “Biz bu özelliklerimizi Sırbistan halkına tanıtıp hem iki ülke arasındaki işbirliğini arttırmak, hem de ülkemize turizm geliri sağlamak istiyoruz. Aynı zamanda Türkler’in de Sırbistan’a gelip buranın coğrafyasını ve tarihini tanımasını istiyoruz” diye konuştu.

Büyükelçi Bozay, Türkiye’den sadece Sırbistan’a değil tüm bölgeye turlar düzenlemeyi planladıklarını, daha sonra da Tuna Nehri’ni kullanarak Avrupa turları yapmayı düşündüklerini anlattı.

Türkiye’nin Belgrad Kültür ve Turizm Müşaviri Derya Polat da geçen yıl Sırbistan’dan Türkiye’ye giden turist sayısında yüzde 14 oranında artış olduğunu vurguladı. Polat, bu yıl da aynı oranda bir artış beklediklerini, bu yüzden fuarın merkez salonunda 300 metrekarelik bir stant açarak Türkiye’nin hem kültürünü hem de turizm unsurlarını tanıtmaya çalıştıklarını söyledi.

Bölgenin en büyük fuarı olması dolayısıyla fuara katıldıklarını kaydeden Polat, “Bu fuarda firmalarımızın sundukları hizmetlerin yanı sıra, ebru ve hat sanatının da tanıtımını yapıyoruz. Mart ayından itibaren genel tanıtım amacıyla ‘Turkey Unlimited’ sloganı altında yeni bir kampanya da başlatacağız” dedi.

Türkiye’den aralarında THY’nin de bulunduğu çok sayıda firmanın katıldığı fuar, pazar gününe kadar devam edecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
35. Uluslararası Belgrad Turizm Fuarı, Belgrad, Belgrad Turizm Fuarı, Belgrad Turizm Fuarı 2013, Belgrad Turizm Fuarı açıldı, Belgrad Turizm Fuarı başladı, THY, Turizm Fuarı, Uluslararası Belgrad Turizm Fuarı,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları