Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Belen, tarihi ve turizmi ile dikkat çekiyor

14 Mart, 2013 | 12:26

Belen, tarihi ve turizmi ile dikkat çekiyor Kaymakam Abdulaziz Aydın, Belen’de turizmin gelişmesi için bir takım çalışmalar yaptıklarını belirtti.

İskenderun Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Sabahattin Uygun, Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın’ı ziyaret etti. Aydın, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Belen’in, tarihi ve doğal güzellikleri ile önemli bir merkez olduğunu kaydetti. Aydın; Belen’in, coğrafi mekân olarak tarihi olayların yaşandığı bir geçit olması yanında ismi itibariyle de tarihinin eskiye dayandığını ifade etti.

Aydın, ”Hatay iline bağlı bir ilçe merkezi olan Belen, Amanos Dağları’nın tek geçit verdiği tepe arasında, 640 metre yükseklikte, geçidin denize bakan ağzında kurulmuş bir yerleşim birimidir. Anadolu ve Avrupa’yı Orta Doğu ve Mısır’a bağlayan ve Gülek Boğazı ile birlikte iki önemli geçitten biri olan Belen, aynı zamanda Doğu Akdeniz ile Orta Doğu arasında irtibatı sağlayan stratejik konumu nedeni ile tarih boyunca önemini hep korumuştur.” şeklinde konuştu.

Sabahattin Uygun ise Belen’in önemli bir geçit olduğunu belirterek, ”Belen’de bulunan Bakras Kalesi, Bakras Köprüsü, Şehitler Abidesi, Abdurrahman Paşa Türbesi, Kanuni Sultan Süleyman Merkez Camii, Kanuni Sultan Süleyman Kervansarayı, tarihi kilise çanı, Kanuni Sultan Süleyman Kurtuluş Hamamı ve yayları ile önemli bir turizm merkezi.“ dedi.

Ziyarete, İskenderun Turizm ve Tanıtma Derneği (İSTUDER) yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Belen, Belen turizm, Belen turizmi, İskenderun Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Sabahattin Uygun, Sabahattin Uygun, tarih, tarihi, tarihi turizmi, Turizm,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları