Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Belen, tarihi ve turizmi ile dikkat çekiyor

14 Mart, 2013 | 12:26

Belen, tarihi ve turizmi ile dikkat çekiyor Kaymakam Abdulaziz Aydın, Belen’de turizmin gelişmesi için bir takım çalışmalar yaptıklarını belirtti.

İskenderun Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Sabahattin Uygun, Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın’ı ziyaret etti. Aydın, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Belen’in, tarihi ve doğal güzellikleri ile önemli bir merkez olduğunu kaydetti. Aydın; Belen’in, coğrafi mekân olarak tarihi olayların yaşandığı bir geçit olması yanında ismi itibariyle de tarihinin eskiye dayandığını ifade etti.

Aydın, ”Hatay iline bağlı bir ilçe merkezi olan Belen, Amanos Dağları’nın tek geçit verdiği tepe arasında, 640 metre yükseklikte, geçidin denize bakan ağzında kurulmuş bir yerleşim birimidir. Anadolu ve Avrupa’yı Orta Doğu ve Mısır’a bağlayan ve Gülek Boğazı ile birlikte iki önemli geçitten biri olan Belen, aynı zamanda Doğu Akdeniz ile Orta Doğu arasında irtibatı sağlayan stratejik konumu nedeni ile tarih boyunca önemini hep korumuştur.” şeklinde konuştu.

Sabahattin Uygun ise Belen’in önemli bir geçit olduğunu belirterek, ”Belen’de bulunan Bakras Kalesi, Bakras Köprüsü, Şehitler Abidesi, Abdurrahman Paşa Türbesi, Kanuni Sultan Süleyman Merkez Camii, Kanuni Sultan Süleyman Kervansarayı, tarihi kilise çanı, Kanuni Sultan Süleyman Kurtuluş Hamamı ve yayları ile önemli bir turizm merkezi.“ dedi.

Ziyarete, İskenderun Turizm ve Tanıtma Derneği (İSTUDER) yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Belen, Belen turizm, Belen turizmi, İskenderun Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Sabahattin Uygun, Sabahattin Uygun, tarih, tarihi, tarihi turizmi, Turizm,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları