Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Belek’teki golf turnuvasında tek atışta 1 kilo altın ödülü!

07 Aralık, 2018 | 10:57

Belek'teki golf turnuvasında tek atışta 1 kilo altın ödülü!

Türkiye’nin golf sporunda merkezi konumunda bulunan Antalya’nın Belek bölgesindeki bugün yapılacak Maxx Royal Cup’un finalinde sekizinci çukurda tek atışta hedefi bulan oyuncu 1 kilogram altın ödülünü kazanacak.

Antalya’nın Belek bölgesindeki bugün yapılacak Maxx Royal Cup’un finalinde sekizinci çukurda tek atışta hedefi bulan oyuncu 1 kilogram altın ödülünü kazanacak.

Belek’teki golf turnuvasında tek atışta 1 kilo altın ödülü

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen ve dünyadaki sayılı amatör golf organizasyonlarından biri olarak kabul edilen Maxx Royal Cup’un finali bugün Serik’e bağlı Belek turizm merkezindeki Montgomerie Maxx Royal Golf Kulübü’nde gerçekleştiriliyor.

Seni içinde yapılan 20 turnuvanın şampiyonları büyük finalin galibi olmak için gol alanında buluşacak. Turnuvanın ikinci günü sekizinci çukurda tek atışta hedefi bulan (hole in one) golfçü 1 kilogram altın ödülünü kazanacak.

Güney Afrika‘nın Cape Town şehrinde Pearl Valley Golf Kulübü’nde bu yılın 24 Şubat’ında başlayan serinin 20. turnuvası ve yarı finali 21-25 Kasım tarihlerinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki Korineum Golf Kulübü’nde organize edilmişti.

Maxx Royal Cup Finali ile aynı tarihlerde düzenlenecek Maxx Royal Guests Cup’ta da 21 ülkeden 116 oyuncu golfteki hünerlerini göstermek için sahaya çıkacak. Almanya Milli Takımı ve Hamburg’un ünlü futbolcularından Manfred Kaltz ile Arsenal ve Avusturya Milli Takımı’nın eski kalecisi Alex Manninger de geçen yıl olduğu gibi Guests Cup’ta boş gösterecek olan gölfçülerden bazıları olacak.

“Nitelikli turist tanımına uyan golfçüleri ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz”

Montgomerie Maxx Royal Golf Kulübü Müdürü Cahit Şahin, 2016 yılında düzenlemeye başladıkları Maxx Royal Cup’ın prestijli bir marka haline geldiğini söyledi. Golf sezonunun en düşük olduğu dönemde 21 farklı ülkeden oyuncuların Maxx Royal Cup organizasyonları için Antalya’ya geldiğini belirten Şahin, “Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın hedeflediği nitelikli turist tanımına uyan golfçüleri ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Bu arada Maxx Royal Cup öncesi düzenlenen Nations Cup organizasyonunda 34 takım ülkeleri adına sahaya çıktı. Turnuvada Türkiye’nin yanı sıra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Almanya, Estonya, İngiltere, Ukrayna, Rusya, Romanya, İsrail, Belçika, Polonya, Hollanda, İtalya, Hırvatistan, Lüksemburg, İrlanda, Finlandiya, Avusturya, Güney Afrika, Çekya ve Arnavutluk’tan oyuncular yer aldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
1 kilo altın ödülü, Alex Manninger, Antalya Belek, Cahit Şahin, Golf, Manfred Kaltz, Maxx Royal Cup, Montgomerie Maxx Royal Golf Kulübü, Nations Cup, Pearl Valley Golf Kulübü,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları