Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Belediye turizm seminerini istemedi

10 Ekim, 2009 | 10:30

Belediye turizm seminerini istemedi Efes Pilsen’in sponsorluğunda Boğaziçi Ünivğersitesi tarafından düzenlenen “Gelecek Turizmde” sloganıyla başlattığı “Şimdi Herkes Turizm Elçisi” projesi, Belediye’nin yer tahsisini geri çekmesi üzerine iptal edildi.

Duruma şaşıran ve seminer için Kars’a gelen Boğaçiçi Üniversitesi Öğretim Üyeleri, “İlk kez böyle bir şeyle karşılaşıyoruz. Seminerin verilmesi için bütün iller sırada bekleyip ve hatta aracı koyarken, Kars Belediyesi’nin, Kars için önemli olan bu projeye köstek olmasını anlamadık.” dediler.

Edinilen bilgilere göre, 2007 yılından beri Efes Pilsen sponsorluğunda projeyi yürüten Boğaziçi Üniversitesi, Ani, Sarıkamış Kayak Merkezi ve son aylarda ün kazanan Kuyucuk Gölü’nün turizm potansiyelini değerlendirerek, projeye Kars’ı da dahil ettiler. Bununla ilgili olarak Kars Belediye Başkanlığı’ndan, seminer için kendilerine Namık Kemal’in evinin tahsis edilmesini talep ettiler. Belediye Başkanvekili Yargıç Harmankaya, isteği olumlu bularak talebi imzaladı. Bunun üzerine, projeyi yürüten Boğaziçi Üniversitesi yetkilileri, gerekli hazırlıkları tamamlayıp Kars’a geldiler. Seminere katılacak olan kursiyerlerle birlikte seminer için Namık Kemal’in evine gittiler. Ancak, seminer için hiçbir düzenleme ve hazırlık yapılmadığını görünce ilk şoku yaşadılar. Yaşanan kısa süre şaşkınlığın ardından, Belediye arandı ve halkla ilişkilerden biriyle görüşüldü.

Bir süre sonra, Namık Kemal evinin yetkilisini cep telefonuyla arayan Belediye Başkan Danışmanı Musa Haliloğlu, “Onlara, Namık Kemal’in evinin onarımda olduğunu söyle gitsinler” dedi. Danışman Haliloğlu’nun görevliye talimatı, cep telefonunda bulunan ortamda eko yaptı. Danışman Haliloğlu’nun, “Onlara Namık Kemal evinin onarımda olduğunu söyle gitsinler” sözünü, telefonun yankı yapması üzerine salonda bulunan gerek seminer için gelen öğretim üyeleri ve gerekse Kars’tan seminere katılacak tüm kursiyerler duydu. “Gitsinler” talimatı, buz gibi havanın esmesine neden oldu. Sonra da yer tahsisi yapılmadığı için Kars için çok önemli olan bu proje iptal edildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Boğaziçi Ünivğersitesi Turizm Semineri, Efes Pilsen Turizm, Kars Belediye Başkanlığı, Kars Belediyesi Turizm Semineri, Kars Namık Kemal Evi, Kars Turizm Semineri, Kuyucuk Gölü’ Kars, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları