Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Belediye projeyi gerçekleştiremeyince, turistler golfü refüjde oynamaya başladı

08 Haziran, 2016 | 12:21

kemer golf Böylesi ancak Kemer’de görülür! Golf sahası bulamayan turistler refüjleri golf alanı olarak kullanıyorlar.

Antalya’nın son dönem turizmde en sıkıntılı dönemlerinden birisini yaşayan Kemer’de yerel yönetimin seçim öncesi vaat ettiği projeleri hayata geçirmemesi, Kemer’in tercih edilmemesine de sebep oluyor. Kentte turist sayısının az olması ve gelen turistlerin de birkaç nokta dışında alternatif turizm adına pek bir şey bulamaması turistin rotalarını başka yerlere çevirmelerine neden oluyor. Halen Kemer’de yaz sezonuna girilmiş olunmasına rağmen birçok otelin kapalı olması da bu durumu gözler önüne seriyor. Kent sessiz, esnaf tedirgin ve gelecekte yaşanacak gelişmeleri bekliyor.

Golf sahası yoksa, refüjler var!

Az sayıda Kemer’e gelen turist ve yerleşik olarak yine az sayıda Kemer’de ikamet eden yabancılardan bir kaçının refüjlerde golf oynamaya başlaması ise hem güldürdü hem de düşündürdü. Ağva deresi kenarında Çamyuva girişinde yer alan refüje gelen 2 yabancı ellerinde golf sopaları ve topları ile golf oynamaya başladılar.

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül tarafından seçim beyannamelerinde ısrarla söz verdiği golf alanlarının yapılamayışı bu acı durumu ortaya koyarken, Gül’ün ilk döneminde ve ikinci döneminde sayısız gerçekleştirmediği projeleri arasına giren “ Kemer’e Golf sahaları kazandıracağız” ifadesi de Kemer’in refüjlerinde gerçekleşerek hayata geçmiş oldu.

Hem güldüren hem de düşündüren bu olay, bir kez daha Kemer’de hayata geçmeyi bekleyen ve vatandaşa söz verilen çok sayıda projenin de sorgulanması gerektiğini ortaya koydu.

Halil ÖNCÜ-KEMER

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Golf, Golf, golf otelleri, Kemer, Kemer Antalya, Kemer Golf, Mustafa Gül, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları