Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Beklenen Oldu; Kayak, Mundi’yi Satın Aldı

28 Ağustos, 2017 | 15:52

Kayak

Güney Amerika’da devam eden büyüme ve genişleme stratejisinin bir parçası olarak Kayak, Brezilya’nın ilk online seyahat meta arama sitesi Mundi’nin varlıklarını satın aldı.

Priceline’a ait olan Kayak, Brezilya sitesinin teknolojisini ve domain adını edindi. Mundi’nin yaptığı kısa bir açıklamaya göre Mundi ayrı bir marka olarak çalışmaya devam edecek.

Phocuswright’a göre Brezilya seyahat pazarı yükseliyor ve dağıtım şirketleri Brezilya pazarını sağlıklı olarak tarif ediyor. Kayak ise gittikçe daha rekabetçi hale gelen Brezilya pazarına ilk Mayıs 2014’te girmişti. Priceline’a ait meta arama şirketi, Avrupa tabanlı fiyat karşılaştırma sitesi Momondo’yu da satın almıştı. Priceline, Şubat başında 550 milyon dolarlık bir anlaşma ile Momondo’yu satın alacağını açıklamıştı.

Son yıllarda geniş Latin Amerika pazarına Skyscanner ve Kayak’ın girmesiyle meta arama konsepti Brezilya’da hız kazandı. Kayak şimdi Brezilya’da, Kayak, Momondo ve Mundi markalarını işletecek.

Kaynak; 1

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Brezilya, Kayak, Mundi, Priceline,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları