Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Beethoven’ın tek operası Salzburg Festivali’nde sahnelendi

21 Ağustos, 2015 | 09:18

Beethoven opera salzburg Beethoven’ın tek operası Fidelio, Alman tenor Jonas Kaufmann yorumuyla Salzburg Festivali’nde sahnelendi.

Dünyanın en önemli kültür ve sanat etknliklerinden biri olarak kabul edilen Salzburg Festivali, Avusturya’da devam ediyor.  Ünlü Alman tenor Jonas Kaufmann, 18 Temmmuz’da başlayan ve 30 Ağustos’a kadar devam edecek Salzburg Festivali’nde sahne aldı.

Ludwig van Beethoven’ın tek operası Fidelio’yu, Maestro Franz Welser-Möst yönetimindeki Viyana Filarmoni Orkestrası eşliğinde sahneleyen Jonas Kaufmann, kendisini izlemeye gelenlere unutamayacakları anlar yaşattı.

Euronews’e konuşan Alman tenor, Beethoven’ın sıradışı bir insan oluşunu Fidelio’da ortaya koyduğunu söyledi ve ekledi;

“Bu bir vizyon meselesi. Beethoven için vizyoner bir insandı diyebiliriz. Özgürlük ve dünya barışı anlamında da, ki bu kadar yıl sonra dahi biz buna ulaşabilmiş değiliz. Belki sadece bir illüzyondu ama coşkusunu hararetli bir şekilde tekrar tekrar hissedebiliyorsunuz.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alman tenor Jonas Kaufmann, Beethoven, Beethoven opera, Beethoven salzburg, Jonas Kaufmann, Jonas Kaufmann salzburg, Salzburg Festivali, Salzburg Festivali avusturya,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları