Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Beatles’ın Hindistan’daki ilham kaynağı aşram ziyaretçilerini bekliyor

18 Aralık, 2015 | 10:52

beatles-hindistan-guru Ünlü İngiliz grup Beatles’ın şarkılarına ilham kaynağı olan Hindistan’daki aşram ziyarete açıldı.

Beatles gurubunun meditasyon öğrendiği Hindistan’ın Rişikeş kasabasındaki inziva merkezi (aşram) halka açıldı. 2003 yılında yenilenme çalışmlarına başlanan aşram, yeni görüntüsü ile halkın ziyaretine açıldı. Grup üyeleri John Lennon, George Harrison, Ringo Starr ve Paul McCartney, 1968 yılında maneviyata odaklı bu merkezde bir süre kalıp şarkılar yazdı.

hindistan-asram

Grubun dokuzuncu albümü The White Album’de yer alan şarkıların çoğu burada yazıldı. Bu aşram ya da manevi iç yolculuk mekanı, dünyanın dört bir yanından Beatles hayranları için bir çekim merkezi olmayı sürdürüyor. Beatles hayranları, bir dönem kapalı olan aşrama, duvarları tırmanarak ya da bekçiye rüşvet vererek girip gezmeye çalışıyorlardı.

beatles-hindistan

En Avantajlı Fiyat ve Servis Garantisiyle Hindistan Turları Tıklayın

Aşramın en ilgi çeken köşesi, duvarları rengarenk grafiti ile süslü meditasyon odası. Yetkililerden Racendra Nautiyal BBC’ye yaptığı açıklamda, mekanı temizleyip, patikaları çiçeklendirdiklerini ayrıca bir doğa ve bir de kuş gözleme patikası açacaklarını, mekana bir de kafe ve hediyelik eşya dükkanı eklemeyi planladıklarını söyledi.

Editorün Notu;

Aşram Antik Hindistan’da orman içinde ya da dağda, bilgelerin dünyanın telaşından uzak, huzur içinde yaşadıkları yerlere verilen isim. Bu yerler inzivaya çekilmek için kullanıldığı kadar eğitim için de kullanılır.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
aşram nedir, Beatles, Beatles grubu, Beatles hindistan, Beatles hindistan aşram, Beatles hindistan guru, Hindistan, hindistan aşram, hindistan guru, hindistan meditasyon,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları