Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

BBC yazarı John Simpson ‘dan Atatürk Havalimanı’na övgü / Turizm Haberleri

13 Ocak, 2011 | 15:18

BBC yazarı John Simpson ‘dan Atatürk Havalimanı’na övgü / Turizm Haberleri

BBC yazarı John Simpson, İngiliz British Havayolu uçaklarında dağıtılan High Life Dergisi’ndeki yazında İstanbul ve Atatürk Havalimanı’nı övdü.

BBC Dünya Haberleri Masası Editörlüğü de yapan John Simpson, “İstanbul Havalimanı’nı Avrupa ya da ABD’de bildiğim herhangi başka bir limana tercih ederim.” dedi.

İngiliz yazar yüz binlerce basılan dergideki makalesinde, İstanbul’a yaptığı kısa ziyarete rağmen dünyanın herhangi bir yerinde daha büyüleyici ve güzel bir kent varsa, henüz kendisinin bulamadığını yazdı. Simpson, “İstanbul Havalimanı’nı Avrupa ya da Amerika Birleşik Devletleri’nde bildiğim herhangi başka bir limana tercih ederim. Pasaport yetkilileri, dikkat çekecek ölçüde verimli ve kibar. Ayrıca, bir AB vatandaşı olarak makul bir ücret karşılığında giriş yaptığınız noktadan vize alabiliyorsunuz.” dedi.

Bugün içinde yaşadığımız dünyanın sınır kontrolleri yapılmasını zorunlu kıldığına işaret eden
yazar, “Ama ister istemez size yapılan muameleleri beğenmenizin beklendiği hissine kapılıyorsunuz.” görüşünü belirtti.

Financial Times gazetesi yazarı Philip Stephens de geçen ay, Avrupa’nın en büyük havalimanlarından Londra’daki Heathrow Havalimanı için “Heathrow’nun Terminal Sefaleti, Britanya için Utanç” başlıklı haberinde, ‘İstanbul’dan Londra’ya uçmayı, birinci dünyadan üçüncü dünyaya seyahat etmek gibi’ cümlesiyle Atatürk Havalimanı’nı övmüştü.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atatürk, Atatürk Havalimanı, BBC, BBC yazarı, BBC yazarı john simpson, Havalimanı, İstanbul, İstanbul havalimanı, john, john simpson, simpson, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları