Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

BBC yazarı John Simpson ‘dan Atatürk Havalimanı’na övgü / Turizm Haberleri

13 Ocak, 2011 | 15:18

BBC yazarı John Simpson ‘dan Atatürk Havalimanı’na övgü / Turizm Haberleri

BBC yazarı John Simpson, İngiliz British Havayolu uçaklarında dağıtılan High Life Dergisi’ndeki yazında İstanbul ve Atatürk Havalimanı’nı övdü.

BBC Dünya Haberleri Masası Editörlüğü de yapan John Simpson, “İstanbul Havalimanı’nı Avrupa ya da ABD’de bildiğim herhangi başka bir limana tercih ederim.” dedi.

İngiliz yazar yüz binlerce basılan dergideki makalesinde, İstanbul’a yaptığı kısa ziyarete rağmen dünyanın herhangi bir yerinde daha büyüleyici ve güzel bir kent varsa, henüz kendisinin bulamadığını yazdı. Simpson, “İstanbul Havalimanı’nı Avrupa ya da Amerika Birleşik Devletleri’nde bildiğim herhangi başka bir limana tercih ederim. Pasaport yetkilileri, dikkat çekecek ölçüde verimli ve kibar. Ayrıca, bir AB vatandaşı olarak makul bir ücret karşılığında giriş yaptığınız noktadan vize alabiliyorsunuz.” dedi.

Bugün içinde yaşadığımız dünyanın sınır kontrolleri yapılmasını zorunlu kıldığına işaret eden
yazar, “Ama ister istemez size yapılan muameleleri beğenmenizin beklendiği hissine kapılıyorsunuz.” görüşünü belirtti.

Financial Times gazetesi yazarı Philip Stephens de geçen ay, Avrupa’nın en büyük havalimanlarından Londra’daki Heathrow Havalimanı için “Heathrow’nun Terminal Sefaleti, Britanya için Utanç” başlıklı haberinde, ‘İstanbul’dan Londra’ya uçmayı, birinci dünyadan üçüncü dünyaya seyahat etmek gibi’ cümlesiyle Atatürk Havalimanı’nı övmüştü.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atatürk, Atatürk Havalimanı, BBC, BBC yazarı, BBC yazarı john simpson, Havalimanı, İstanbul, İstanbul havalimanı, john, john simpson, simpson, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları