Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bayramda rotanızı Yunan Adaları’na çevirin

18 Temmuz, 2014 | 12:07

Yunanistan’ın ünlü eğlencelerini bayramda, Türkiye’nin hemen yanı başındaki Yunan Adaları’nda yaşamak ister misiniz?

Mikonos’tan sonra Lesbos Adasını Yunan Adalarının ikinci eğlence merkezi haline getirecek olan OXY, bin metrekarelik kayalık alan üzerinde deniz manzarası eşliğinde yükseliyor.

Mekan, bir benzeri daha olmayan gemi şeklindeki mimari tasarımı, 2 bin 500 kişi kapasitesi, Yunan Adalarının en büyük gece kulübü olmasıyla öne çıkıyor.  Mekan, Türkiye, Hollanda ile Yunanistan’dan gelen turistleri ağırlıyor. Ünlü Yunan eğlencelerinin yanı sıra Türk kültüründen de izlerle zenginleştirilen OXY, bayram boyunca Türkiye’den konuklarını bekliyor.

Bayramda Yunan Adaları 24 Saat Açık OXY’de Sabah Kahvaltı, Sabaha Kadar da Dans…

Yaklaşık 12 yıl önce kapanan, bir önceki ismi ‘Gataluzi’ olan gece kulübü, yeni ismi ‘OXY’ ile günün 24 saati konuklarına hizmet sunuyor. Dört biryanı deniz manzaralı ve aslına uygun bir gemi şeklinde tasarlanan mekan, Molyvos – Petra kasabalarının tam ortasında yer alıyor. Bin metrekarelik alan üzerine kurulu, 2 bin 500 kişi kapasiteli OXY, Yunanistan’ın en büyük kulüplerinden biri olma özelliğini taşıyor.

Yunan Adaları Mutfakta da Müzikte de İddialı

Bayramda Yunan Adaları‘na gidecekler için yüzme havuzu, önü kapanmayan muhteşem Ege manzarası, kırmızı-beyaz dekorasyonu, üstü açık oluşu OXY’nin dikkat çeken yanlarından olacak. Sabah kahvaltınızı yapıp, ardından güneşlenip yüzebilir, akşamüstü kokteyllerinizi yudumladıktan sonra akşam yemeğe geçebilir, ardından sabaha kadar eğlenerek 24 saat keyifli vakit geçirebilirsiniz.

OXY’nin mutfağı da Türk, Yunanla Hollanda tatlarının birleşiminden oluştuğu için son derece zengin. Haftanın yedi günü açık olan mekânda gündüz lounge, gece house müzik çalacak. Türkiye’nin, Hollanda’nın, Yunanistan’ın en ünlü DJ’leri yaz akşamları Midilli’yi hareketlendirmeye hazırlanırken, Oxy’nin konuklarını çarşamba akşamları da canlı bayramda Yunan Adaları’na konuklarına Yunan ezgileriyle dolu eğlence sunuyor.

Bayramda Yunan Adaları’ndan Lesbos (Midilli Hakkında)

Yunan Adaları’ndan Lesbos, Türklerin ise Midilli olarak adlandırdığı dağlık ada Ege Denizi’nin kuzeydoğusunda bulunur. Yunanistan’ın ana karasından çok Türkiye’nin Ayvalık ilçesine yakın olan ada, Girit’le Eğriboz’dan sonra Yunanistan’ın en büyük üçüncü adasıdır. Başkenti Mytilene’dir. Ünlü Yunan şairleri Alcaeus’la Sappho’nun memleketidir. 1467 yılında Barbaros Hayrettin Paşa bu adada doğmuştur. Midilli Adasına bayram dışında da Türkiye’den de bir çok turist gitmektedir.

Muhteşem denizi, doğasıyla ziyaretçilerini kendine hayran bırakan adanın Türkiye’ye en yakin noktası 9km’dir. Türk GSM operatörlerinin bazıları, birçok Türk radyosu adadan çeker. Adada yıllardır yaşayan Türk’lerin çoğunluğu sebebi ile birçok Türkçe kelime konuşulur. Türk Kültürü yoğunlukla günlük hayatta hissedilmektedir.

Bayram tarihleri dışında da Lesbos’a gitmek isteyenlerin 1 Mayıs’tan 31 Ekim’e kadar yani sezon boyunca giriş kapısında vize almaları mümkün. (Uygulama sürekli değişmektedir. Seyahete çıkmadan önce Yunanistan Vize detayları hakkında WTS den bilgi alabilirsiniz.) Midilli OXY Kulüp’te tüm gün eğlencenin tadına varmak isteyenler, Ayvalık İzmir’den adaya kalkan feribotlarla ilgili bilgiyi telefonla alabilirler.


YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
bayramda yunan adaları, bayramda yunanistan, Midilli, Midilli adası, Midilli yunanistan, OXY gece kulübü, OXY yunan adaları, Yunan Adaları, Yunan adaları bayram, Yunan Adaları gece hayatı, Yunan Adaları Turu, Yunan Adaları vize, Yunanistan, Yunanistan eğlence, Yunanistan gece kulüpleri, Yunanistan Haberleri, Yunanistan Turizm, Yunanistan Vize, Yunanistan Vize Bilgileri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları