Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bayramda yurtiçi turlarının gözdesi Kapadokya

23 Ağustos, 2014 | 13:20

Kurban Bayramı tatilini yurt içinde geçirecekler, tarih ve doğanın eşsiz güzelliğinin buluştuğu Kapadokya bölgesini tercih ediyor.

Peribacaları, kayadan oyma kiliseleri ve yeraltı kentleri ile Türkiye’nin en önemli kültür, inanç ve doğa turizm merkezlerinden Kapadokya Bölgesi, Kurban Bayramı’nda yurt içi turlarının gözdesi…

Kapadokya’da Kurban Bayramı

Peribacaları ve yeraltı kentleri ile birlikte Türkiye’nin en önemli kültür turizm merkezlerinden olan Kapadokya’da görülmesi gereken ilk yer Göreme Açık Hava Müzesi…

Nevşehir’e 13 km. uzaklıkta ve Göreme kasabasındaki Açık Hava Müzesi’nde, Kızlar ve Erkekler Manastırı, Aziz Basil Kilisesi, Elmalı Kilise, Aziz Barbara Kilisesi, Yılanlı Kilise, Karanlık Kilise, Çarıklı Kilise ve Tokalı Kilise’sini gezebilir ve tarihe tanıklık edebilirsiniz.

KAPADOKYA KURBAN BAYRAMI TURU İÇİN TIKLAYIN

Kapadokya’nın simgelerinden biri olan balonlarla yapılan turlar, Kurban Bayramı’nda bölgenin eşsiz güzelliğini görmenin en etkili yolu… Gökte ağır ağır süzülerek yaklaşık 15 dakika süren balon turları, sizi Kapadokya uygarlığının ve doğal güzelliğinin yürüyerek ulaşılamayan en uzak noktalarına kadar götürüyor..

Kapadokya’da peri bacalarının yoğun olduğu Göreme, Ürgüp, Avanos, Uçhisar, Ortahisar, Çavuşin ve Mustafapaşa’da birbiri ardına açan meyve ağaçlardaki çiçekler, geri planda gözüken peri bacalarıyla özellikle fotoğraf meraklılarına Kurban Bayramı için muhteşem bir görsel sunuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avanos, balon turu, Çavuşin, Göreme, Kapadokya, Kapadokya balon turu, Kapadokya Bölgesi, Kapadokya Haberleri, Kapadokya neler yapılır, Kapadokya Nevşehir, Kapadokya sıcak hava balonları, Kapadokya Turu, Kurban Bayramı, Kurban bayramı kaç gün, Kurban Bayramı kapadokya, Kurban Bayramı Tatil, kurban bayramı turu, Kurban Bayramı yurt içi, Nevşehir, Nevşehir Turizm, Ortahisar, Peribacaları, peribacaları Kapadokya, Uçhisar, Ürgüp, yurt içi turları,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları