Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bayram tatilinde yerli turistlerden 2 milyar liralık gelir bekleniyor

18 Ağustos, 2018 | 11:24

Bayram tatilinde yerli turistlerden 2 milyar liralık gelir bekleniyor

Bayram tatilinde yerli turistlerden 2 milyar liralık gelir bekleniyor. 9 günlük Kurban Bayramı’nda tatile çıkacak olan yerli turistlerin 2 milyon TL’lik bir ekonomi yaratacağı tahmin ediliyor.

9 günlük Kurban Bayramı’nda tatile çıkacak olan yerli turistlerin 2 milyon TL’lik bir ekonomi yaratacağı tahmin ediliyor. Konu ile ilgili açıklamada bulunan TÜRSAB Genel Sekreteri Bedirhan Bayka, “Bayram tatili süresince ortalama 2 milyar lira değerinde ekonomik hacim oluşmasını bekliyoruz” dedi.

Bayram tatilinde yerli turistten 2 milyar liralık gelir bekleniyor

TÜRSAB Genel Sekreteri Bedirhan Bayka, bayram tatili süresince ortalama 2 milyar lira ekonomik hacim oluşmasını beklediğini söyleyerek, “Özellikle döviz kurlarında yaşanan yükseliş ve dalgalanma nedeniyle yurt dışı tatilini iptal edenlerin bir kısmı yurt içi tatiline yöneldi. Bu yıl zaten iç pazarda geçen yıla göre yüzde 30-40’a yakın bir artış söz konusuydu. Yerli turistin yurt dışından yurt içine dönmesiyle bu oranın daha da yukarılara çıktığını söyleyebiliriz” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bedirhan Kaya, Kurban Bayramı, Türk turist, Türsab, Yerli turist,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları