Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bayram tatili 9 gün olsun

02 Haziran, 2016 | 07:36

Ramazan Bayramı tatili, Turizmciler, Rusya ile yaşanan uçak kriziyle başlayan turizmdeki düşüşün bayram tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla yükseleceğine inanıyor.

Turizm sektörü en kötü sezonlarından birini yaşıyor. Rusya krizi ile düşüşe geçen turizm rakamları artık gözle görülür derecelere geldi. Otellerdeki doluluk oranları, Akdeniz sahillerinin boş oluşu sektörü bir hayli olumsuz etkiliyor.

Turizmciler ise çıkışı Ramazan bayramı tatilinde arıyor. Ramazan Bayramı tatili, arefe günü olan 4 Temmuz Pazartesi öğleden sonra başlayıp, 7 Temmuz Perşembe günü sona eriyor. Cuma günü de Bakanlar Kurulu kararıyla tatil ilan edilirse iki hafta sonu birleşecek ve tatil süresi 9 güne çıkacak.

9 günlük uzun tatilin kendileri için umut ışığı olduğuna inanan turizmciler de harekete geçerek Bakanlar Kurulu’nda tatil kararının bir an önce açıklanmasını talep etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bayram tatili, Bayram tatili kaç gün, Bayram tatili ne zaman, Bayram Turları, Ramazan Bayramı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları