Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bayram öncesi Mardin’de otellerde doluk oranı yüzde 80’lere ulaştı

22 Ekim, 2012 | 11:16

Mardin’de 6 günlük Kurban Bayramı tatili öncesi turistik tesisler ve konaklama merkezlerinde doluluk oranı yüzde 80’e ulaştı. Yaz mevsiminde yaşanan aşırı sıcaklar nedeniyle durgunluk yaşayan turizm sektörü bayram ile yeniden canlandı.

Kurban Bayramı tatilini Mardin’de geçirmek isteyen çok sayıda yerli ve yabancı turist otellerde rezervasyon yaptırdı. Kent ve ilçelerde otellerde doluluk oranı yüzde 80’leri aştı. Mardin Belediye Başkanı Beşir Ayanoğlu, Kurban Bayramı tatilinin 6 gün olması nedeniyle bölgedeki otel ve resmi pansiyonlarda rezervasyonların yüzde 80’i aştığını belirterek, bayram tatili süresince Mardin ve ilçelerinde turist yoğunluğu yaşanacağını söyledi.

7 bin yıllık tarihi kenti gezmek isteyen turistlerin büyük çoğunluğunun İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerden gelen yerli turistlerden olduğunu belirten Ayanoğlu, “Seyahat acenteleri ve turların yanı sıra Mardin’in bayram tatilinde münferit olarak bir günlüğüne gelecek çok sayıda yerli turisti ağırlayacağız. Şu anda Mardin ve ilçelerinde bulunan otellerde yer bulmak imkânsız. Bu yılın ilk 10 ayında Mardin’i 900 bin yerli yabancı turist ziyaret etti. Bu da küçümsenecek bir rakam değil. Bölgede yaşanan terör olaylarına rağmen Mardin ciddi anlamda turist ağırlıyor.” dedi

OTELCİLERİN YÜZÜ GÜLÜYOR

Artuklu Kervansaray Otel sahibi Sabahattin Evrensel, Kurban Bayramı’nı Mardin’de geçirmek isteyen yerli turistlerin rezervasyonlarını tamamladıklarını söyledi. Evrensel, “Bayramda havaların güzel geçmesini bekliyoruz. Mardin’e gelen turistleri Mardin misafirperverliğiyle gelenek ve görenekler çerçevesinde ağırlayacağız. Şu anda bütün otellerimizde doluluk oranı yüzde 80’ni aştı. Çok şükür Mardin’deki huzur ve güven ile birlikte turist sayısında da artış meydana geliyor. Kurban Bayramı ile Mardin turist kaynıyor.” değerlendirmesini yaptı.

Kurban Bayramı ile turizmde bir canlılık yaşandığına dikkat çeken Zinciriye Butik Oteli sahibi İbrahim Fide ise “Farklı kültürler ve farklı din ve dilleri bünyesinde barındıran Mardin artık yılın 12 ayında bile turist ağırlıyor. Mardin huzur kentidir. Mardin barış ve hoşgörünün kentidir. Şu anda bayramda Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından tatilini Mardin’de geçirmek isteyen turistler özellikle tarihi kenti seçmiştir.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bayram, Bayram tatili, bayram tatili Mardin, Mardin, Mardin bayram, Mardin Haberleri, Mardin Otel, Mardin oteleri, Mardin oteller dolu, Mardin Otelleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları