Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bayındır, İstanbul 2017’yi Kaybetme Aşamasında

28 Mart, 2017 | 10:17
TUROB Başkanı Timur Bayındır

TUROB Başkanı Timur Bayındır

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Tİmur Bayındır, ” İstanbul 2017’yi Kaybetme Aşamasında”

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır, TÜROB bülten’de yaptığı açıklamada, “İstanbul’un artık turizmde özel uygulamalarla ele alınması gerektiğini belirterek, aksi halde 2017 yılının da kayıp olacağını kaydetti. İstanbul’un turizmdeki sıkıntıyı en fazla hisseden şehir olduğunu dile getiren Timur Bayındır, konaklama sektöründe fiyatların ciddi bir boyuta ulaştığını dile getirdi. Timur Bayındır, ” Fiyatlar bu kadar düşerken konaklamada fazla kapasite sorunu da sektörü olumsuz etkiliyor. Özellikle İstanbul turizmi için vakit geçirmeksizin tedbir almak gerekiyor.” diye konuştu.

Türkiye’de Şubat Ayı Otel İstatistikleri

turkiye de subat ayi otel istatistikleri

turkiye de subat ayi otel istatistikleri

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) tarafından açıklanan verilere göre, geçen Şubat ayında Türkiye genelinde hafif de olsa doluluk artışı meydana gelirken,  İstanbul düşmeye devam ettiği gözlenmektedir. İstanbul’da gerileme asıl fiyatlarda yaşanıyor. Üç yıl öncesine kadar beş yıldızlı otellerde 200 € üstünde oda satılırken şimdi 200 € altında oda fiyatları verilmekte. İstanbul’da iki ayda günlük ortalama oda fiyatı %25 gerileyerek 68.1 € doğru geriledi. Yılın ilk iki ayında Türkiye’nin konaklama sektörü doluluk rakamları belli oldu. Dünya çapında veri ve analiz şirketi STR Global’in Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) için hazırladığı Şubat 2017 ülke performans raporu açıklandı ve veriler ile 2017 ilk iki ayında Türkiye’de 1.7 artış ile doluluk oranı %50.5 olsa da, İstanbul’da düşüş devam etmekte olduğu gözlemlendi. Veriler Avrupa ile karşılaştırıldığında arada büyük bir fark olduğu gözükmektedir. Özellikle günlük ortalama oda fiyatında 100 € iken, Türkiye’de ortalama 58,5 €’da kaldığı görülüyor.

 


 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Türkiye, TUROB, TUROB Başkanı Timur Bayındır,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları