Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bayındır, İstanbul 2017’yi Kaybetme Aşamasında

28 Mart, 2017 | 10:17
TUROB Başkanı Timur Bayındır

TUROB Başkanı Timur Bayındır

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Tİmur Bayındır, ” İstanbul 2017’yi Kaybetme Aşamasında”

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır, TÜROB bülten’de yaptığı açıklamada, “İstanbul’un artık turizmde özel uygulamalarla ele alınması gerektiğini belirterek, aksi halde 2017 yılının da kayıp olacağını kaydetti. İstanbul’un turizmdeki sıkıntıyı en fazla hisseden şehir olduğunu dile getiren Timur Bayındır, konaklama sektöründe fiyatların ciddi bir boyuta ulaştığını dile getirdi. Timur Bayındır, ” Fiyatlar bu kadar düşerken konaklamada fazla kapasite sorunu da sektörü olumsuz etkiliyor. Özellikle İstanbul turizmi için vakit geçirmeksizin tedbir almak gerekiyor.” diye konuştu.

Türkiye’de Şubat Ayı Otel İstatistikleri

turkiye de subat ayi otel istatistikleri

turkiye de subat ayi otel istatistikleri

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) tarafından açıklanan verilere göre, geçen Şubat ayında Türkiye genelinde hafif de olsa doluluk artışı meydana gelirken,  İstanbul düşmeye devam ettiği gözlenmektedir. İstanbul’da gerileme asıl fiyatlarda yaşanıyor. Üç yıl öncesine kadar beş yıldızlı otellerde 200 € üstünde oda satılırken şimdi 200 € altında oda fiyatları verilmekte. İstanbul’da iki ayda günlük ortalama oda fiyatı %25 gerileyerek 68.1 € doğru geriledi. Yılın ilk iki ayında Türkiye’nin konaklama sektörü doluluk rakamları belli oldu. Dünya çapında veri ve analiz şirketi STR Global’in Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) için hazırladığı Şubat 2017 ülke performans raporu açıklandı ve veriler ile 2017 ilk iki ayında Türkiye’de 1.7 artış ile doluluk oranı %50.5 olsa da, İstanbul’da düşüş devam etmekte olduğu gözlemlendi. Veriler Avrupa ile karşılaştırıldığında arada büyük bir fark olduğu gözükmektedir. Özellikle günlük ortalama oda fiyatında 100 € iken, Türkiye’de ortalama 58,5 €’da kaldığı görülüyor.

 


 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Türkiye, TUROB, TUROB Başkanı Timur Bayındır,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları