Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Baydemir’den Çelik’e Matrakçı Nasuh tablosu

14 Şubat, 2013 | 13:46

Baydemir'den Çelik'e Matrakçı Nasuh tablosu Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile görüştü.

Baydemir, 2013`ün Diyarbakır Surları yılı olması yönündeki dilekçeyi bu kez elden Bakan Çelik`e verdi. Baydemir, Bakan Çelik’e Matrakçı Nasuh’un Diyarbakır minyatürü tablosunu armağan etti.

Belediyeden yapılan açıklamada, Baydemir’in, Ankara’daki temasları çerçevesinde Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’i makamında ziyaret ettiği ve yeni görevinden dolayı tebrik ettiği belirtildi.

Baydemir’in Diyarbakır Surları’nın UNESCO Dünya Kültürel Miras Listesi’ne girmesi için yürütülen çalışmalar hakkında Bakan Çelik’i bilgilendirdiği kaydedildi.

Görüşmenin son derece verimli geçtiğini belirten Baydemir, önümüzdeki bir tarihte Ankara’da Bakan Çelik’in ev sahipliğinde veya Diyarbakır’da Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde tekrar bir araya gelme konusunda mutabık kaldıklarını söyledi.

Baydemir yapılacak görüşmede, halen yürütülen ve yürütülebilecek restorasyon çalışmaları ile ayrıntılı projelerin konuşulacağını belirtti. Baydemir Bakan Çelik’i ayrıca Diyarbakır’a davet etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Kültür ve Turizm Bakanı, Matrakçı Nasuh, Matrakçı Nasuh tablosu, Ömer Çelik, Osman Baydemir, Turizm Bakanı, Turizm bakanı Ömer Çelik, Turizm Haberleri,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları