Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Baydemir’den Çelik’e Matrakçı Nasuh tablosu

14 Şubat, 2013 | 13:46

Baydemir'den Çelik'e Matrakçı Nasuh tablosu Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile görüştü.

Baydemir, 2013`ün Diyarbakır Surları yılı olması yönündeki dilekçeyi bu kez elden Bakan Çelik`e verdi. Baydemir, Bakan Çelik’e Matrakçı Nasuh’un Diyarbakır minyatürü tablosunu armağan etti.

Belediyeden yapılan açıklamada, Baydemir’in, Ankara’daki temasları çerçevesinde Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’i makamında ziyaret ettiği ve yeni görevinden dolayı tebrik ettiği belirtildi.

Baydemir’in Diyarbakır Surları’nın UNESCO Dünya Kültürel Miras Listesi’ne girmesi için yürütülen çalışmalar hakkında Bakan Çelik’i bilgilendirdiği kaydedildi.

Görüşmenin son derece verimli geçtiğini belirten Baydemir, önümüzdeki bir tarihte Ankara’da Bakan Çelik’in ev sahipliğinde veya Diyarbakır’da Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde tekrar bir araya gelme konusunda mutabık kaldıklarını söyledi.

Baydemir yapılacak görüşmede, halen yürütülen ve yürütülebilecek restorasyon çalışmaları ile ayrıntılı projelerin konuşulacağını belirtti. Baydemir Bakan Çelik’i ayrıca Diyarbakır’a davet etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Kültür ve Turizm Bakanı, Matrakçı Nasuh, Matrakçı Nasuh tablosu, Ömer Çelik, Osman Baydemir, Turizm Bakanı, Turizm bakanı Ömer Çelik, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları