Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bavulları kaybolan Rus çift rekor tazminat kazandı!

13 Nisan, 2018 | 13:27

Bavullari kaybolan Rus cift rekor tazminat kazandi

2014’te uçakla kızları Alexandra’nın düğünü için Yekaterinburg – Moskova- İstanbul aktarmalı İzmir’e gelen Rus çift, uçakta düğün takılarını ve elbiselerini koydukları bavulları bagajda kayboldu. Atlas Global’e dava açan çift tam 32 bin TL tazminat almaya hak kazandı.

2014’te uçakla kızları Alexandra’nın düğünü için Yekaterinburg – Moskova- İstanbul aktarmalı İzmir’e gelen Rus çift, uçakta düğün takılarını ve elbiselerini koydukları bavulları bagajda kayboldu. Atlas Global’e dava açan çift tam 32 bin TL tazminat almaya hak kazandı.

Rusya’da avukatlık yapan Iraida Arkadyevna ve eşi Oleg Borisovich Kirchegin, kızları Alexandra’nın Türk avukat Gökhan Cindemir ile yapacağı düğün töreni için 2014 yılının ağustos ayında uçakla İzmir’e geldi.

Yekaterinburg-Moskova- İstanbul-İzmir aktarmalı olarak Aereflot ve Atlas Global Havacılık ile uçan çiftin plastik folyo ile kapladıkları bavulu, gelen bagajların arasından çıkmadı. Çift Yekaterinburg- İstanbul arası uçuşu Rus havayolu şirketi Aereflot, İstanbul-İzmir arasını ise Atlas Global şirketi ile gerçekleştirdi.

Yekaterinburg Koltsovo Havalimanı’nda uçuştan önce teslim ettikleri 15.1 kiloluk bavulları için çift hemen havayolu şirketine kayıp başvurusunda bulundu. Rus çift, bavulda kızlarına düğünde takacakları takı, düğünde giyilmek için alınmış yeni elbiseler ile damada ve ailesine verilecek hediyeler, 700 TL değerinde yeni alınmış gözlük bulunduğunu ifade etti.

Kızlarına takı takamadılar

İzmir’e vardıktan bir gün sonra gerçekleşen düğün törenine katılan çift, bu nedenle tek kızlarının en mutlu gününde elbisesiz ve hediyesiz kaldı. Ödünç elbiselerle düğüne katılan çift, Rus kültüründe de olan düğün anında kızlarına takı takmak geleneğini de yerine getirememiş oldu. Rus çift, kaybolan bavulları için Atlas Global Havacılık şirketine damatları Avukat Gökhan Cindemir aracılığıyla tazminat davası açtı.

Kaybolan bavula rekor tazminat

İstanbul’da Bakırköy Tüketici Mahkemesi’nde görülen davada Avukat Cindemir, Atlas Global’in maddi hasarı Varşova Konvansiyonu’na göre hesaplanarak belirlenecek tazminatı ödemesini istedi. Hürriyet’in haberine göre, Atlas Global şirketi ise uçuşun sadece İstanbul-İzmir ayağını gerçekleştirdiklerini, bagaj kayıt ve transferlerinin Aereflot Havayolu Şirketi tarafından yerine getirildiğini ileri sürüp davanın reddini istedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aereflot, Atlas Global, Avukat Gökhan Cindemir, Bakırköy Tüketici Mahkemesi, Koltsovo Havaliman, Rekor tazminat, Rus çift, Yekaterinburg - Moskova- İstanbul,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları