Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bavul.com Kapanıyor, Rumen Paravion Türkiye’den Çekiliyor

09 Ağustos, 2017 | 14:25

Bavul.com Türkiye

 

Doğu Avrupa’nın en büyük online turizm portalı Rumen Paravion, 2015 yılında Turkcell’den satın aldığı “Bavul.com” platformunu kapatma kararı aldı.

Turkcell tarafından 2011’de kurulan Bavul.com daha sonra İspanyol GED Capital tarafından desteklenen Paravion satılmıştı ve o günlerde şirketin CEO’su olan Juan Antonion Carrasco; satın alma ve hedeflerle ilgili olarak “Bavul.com ile iki yıl içinde Türkiye’deki online seyahat pazarının yüzde 5 ila 8’ini yönetiyor olacağız. Bavul.com ayrıca Türkiye’ye komşu diğer pazarlara da kısa süre içerisinde girmemize imkan tanıyacak ve Paravion markası Orta Avrupa, Doğu Avrupa ve Batı Avrupa’da online seyahat sektöründe liderliğe oynayacak” şeklinde konuşmuştu.

Ancak Bavul.com’un parlak günleri ise pek uzun sürmedi ve Paravion tarafından Romanya basınına yapılan açıklamalara göre Bavul’un operasyonel zararı son dönemde birkaç milyon euro’yu buldu. Buna gerekçe olarak Türk lirasının yaşadığı değer kaybı yüzünden Skyscanner ve Momondo gibi kanallar üzerinden yapılan anlaşmalarda daha yüklü miktarlar ödenerek operasyonel maliyeti artması olarak görülüyor.

Öte yandan Bavul.com yönetimi, önümüzdeki döneme ait tüm seyahatlerin güvence altında olduğunu belirterek, seyahatler tamamlana kadar müşteri hizmetlerinin servis vermeye devam edeceğini açıkladı.

 

 

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bavul.com, Rumen Paravion, Türkiye,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları