Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Başkan Esgin: Bursa, havaalanına sahip çıkmalıdır

17 Eylül, 2012 | 11:33

Bursa Sağlık Turizmi Derneği (BUSAT), Yenişehir’de bir dizi ziyaretlerde bulundu, Bursa Havaalanı’nda inceleme gezisi düzenledi.

BUSAT, sağlık turizminin en önemli ayaklarından olan ulaşım ve havayolunu Yenişehir’de masaya yatırdı. Başkan Dr. Mustafa Esgin ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet, Yenişehir Kaymakamı Süleyman Yılmaz ve Yenişehir Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil’i ziyaret etti, Bursa Havaalanı’nda çeşitli incelemelerde bulundu.

Esgin, Yenişehir Kaymakamı Süleyman Yılmaz’ı ziyaretinde, Bursa’nın gelecek vizyonunda sağlık turizmi olduğuna dikkat çekerek, BUSAT’ın bu konuda atmosfer oluşturmaya devam edeceğini belirtti.

Bursa’nın, işleyen bir havaalanına kavuşana kadar bu konuda canla başla mücadele etmeye kararlı olduklarını anlatan Başkan Esgin, “Bursa’ya yurt dışından hasta getirmek istiyoruz. Ancak İstanbul’a olan bağımlılık, bizim var olan potansiyelimizi de kısıtlıyor. Bursa, Türkiye’de ikinci uçak bileti satılan şehir olarak her türlü donanıma sahip bir havaalanına sahip. Ancak tarifeli uçuşlarda Bursa Havaalanı’nı yeterince kullanamıyoruz. Bu yatırımın daha iyi kullanılması ve sahip çıkma noktasında çalışmalarımızı sürdüyoruz.” dedi.

“HAVAALANI DÜNYA ÖLÇEĞİNDE”

Yenişehir Kaymakamı Süleyman Yılmaz ise kendisinin de siyasal yanında turizm okumuş ve bir dönem yaşlı turizmi üzerine çalışmalar yapmış biri olduğunu belirterek, Bursa’nın sağlık turizminde önemli bir merkez olacağına inancının tam olduğunu söyledi. Bursa’nın tüm altyapı olanaklarıyla tam bir cazibe merkezi olduğuna dikkat çeken Yılmaz, aktif bir Bursa Havaalanı ile dünyanın her yerinden turist çekmemesi için bir neden olmadığını belirtti. Yılmaz, “Bursa, artık kitle turizmi değil, nitelikli turist gelmesini istemeli. Havaalanı ise iddia edildiğinin aksine uzak bir mesafede değil, dünya ölçeğinde kabul edilebilir standartlara sahiptir. Bir turistin oteline varmak için yarım saat uzaklık geçerli bir saattir. Antalya-Kemer arasında bile mesafe normal trafikte 1 saattir ve doluluk oranları yüzde 100’dür. Oysa Bursa Havaalanı Mudanya’ya 40 dakika uzaklıktadır.” dedi.

“BURSARAY HAVAALANINA UZATILMALI”

Yenişehir Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil ise Bursa Havaalanı’nın yılda 1,5 milyon kişiye hizmet verecek donanımda olduğuna dikkat çekti. Cingil, havaalanının Bursa halkı için daha avantajlı olduğunu belirtirken, daha aktif kullanılması yönünde Bursaray’ın Kestel’den sonra 34 km uzaklıktaki havaalanına mutlaka uzatılması gerektiğinin altını çizdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bursa, Bursa Haberleri, Bursa havaalanı, Bursa Sağlık Turizmi Derneği, BUSAT, Dr. Mustafa Esgin, havaalanı, Yenişehir Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil, Yenişehir Kaymakamı Süleyman Yılmaz,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları