Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Başbakan, G-20 Zirvesi’ne katılmak üzere Güney Kore’de

11 Kasım, 2010 | 10:47

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, G-20 Zirvesi’ne katılmak üzere Güney Kore’nin başkenti Seul’e geldi.

Erdoğan ve beraberindeki heyeti, kalacağı Grand Inter Continental Hotel müdürü ve çalışanları çiçekle karşıladı. Erdoğan, bugün 5. Liderler Zirvesi’ne katılacak. Başbakan Erdoğan’a Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Nükhet Hotar ile Samsun Milletvekili Suat Kılıç eşlik ediyor.

Başbakan Erdoğan, zirve öncesi yaptığı açıklamada, ”Bu ziyaretimde, özellikle G-20 Seul Zirvesi’ne giderken, uluslararası ekonomide yaşanan gelişmeler, güçlü, sürdürülebilir, özellikle uluslararası finans krizinden sonraki süreçte, küresel dengeli büyümeyle, bu noktada alınması gereken önlemler değerlendirilecek. Dünya ekonomisinin genel durumu, uluslararası mali kuruluşlar reformu, bu noktada finansal düzenleyici reformlar, küresel finansal güvenlik ağları, kalkınma, iklim değişikliği, enerji ve yolsuzlukla mücadele gibi konular da zirvenin gündeminde yer alacak” diye konuştu. Erdoğan, Seul’deki temaslarının ardından Bangladeş’e gidecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Başbakan Güney Kore, Erdoğan Güney Kore, G 20 Zirvesi, Güney Kore G 20 Zirvesi, Seul G20 Zirvesi, Tayyip Erdoğan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları