Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Başaran Ulusoy:”Biz örnek bir ülkeyiz”

02 Ekim, 2009 | 09:10

Başaran Ulusoy Türsab Başkanı Başaran Ulusoy,Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) tarafından Gaziantep’te yapılan 10. Kültür Turizmi Sempozyum’una katıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen sempozyuma, Ulusoy’un yanı sıra; Vali Süleyman Kamçı, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey ve birçok davetli katıldı.

Sempozyum öncesinde konuşan Vali Süleyman Kamçı, Gaziantep’in dünya genelinde en eski yerleşim merkezi ve en çok medeniyete ev sahipliği yaptığını belirterek, “Bu özelliklere sahip çok az sayıda kent bulunmaktadır. Buradaki kültür ve sanatı hep birlikte geleceğe taşımaya çalışıyoruz. Bu bölge klasik turizm yerine farklılıklar arayanlar için bu bölge çok farklı bir önem taşımaktadır. Kültür turizmi açısından çok zengin olan kentimizde devam eden çeşitli alt yapıların tamamlanmasıyla ziyaretçi turist sayısında ciddi artışlar bekliyoruz” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey ise sanayide yeteri kadar büyümenin sağlandığını ifade ederek yeni sektörlerde iş istihdamının mutlaka oluşturulması gerektiğinin altını çizdi.

Türsab Genel Başkanı Başaran Ulusoy ise Kültür Turizminin önemine değinerek, “Burası bir marka kent, moda kenti değildir. Markalar demode olur fakat markalar zaman zaman tozlanır v e o tozu silersiniz. Şöyle tarihe baktığınız zaman bin yıldır beraber yaşadığımız ve paylaştığımız toprağın altındaki ve üstündeki değerler hepimizin. Camisiyle, kilisesiyle sinagoguyla. Ve biz örnek bir ülkeyiz. Bugün Avrupa Birliği’ne baktığınızda son 50-60 yıldır bir araya gelememiş. Halada gelebilmiş değiller. Onlar gelip bin yıldır beraber yaşadığımızı görseler, nasıl paylaştığımızı, din, dil farkı gözetmeksizin bu topraklarda nasıl yoğrulduğumuzu görseler, bizim AB’ye giriş sürecimizde daha dikkatli davranacaklarını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Sao Paulo

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Başaran Ulusoy, Başaran Ulusoy Kültür Turizmi Sempozyum, Başaran Ulusoy Haberleri, Başaran Ulusoy Seyahat Acentaları, Başaran Ulusoy Tursab, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Türkiye Seyahat Başaran Ulusoy, Tursab Başaran Ulusoy, Türsab Genel Başkanı Ulusoy,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları