Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Başaran Ulusoy açıkladı: Seçim neden ertelendi?

02 Ocak, 2018 | 20:13

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, 2018’in ilk gününde sosyal medya hesabından yayınladığı videoyla önemli açıklamalarda bulundu.

“Genel Kurul Neden Ertelendi?” başlıklı videosunda Ulusoy, ertelemede yoğun katılımın etkili olduğunu söyledi.

Başvuru tarihinin son gününde 1200 oda ve uçak talebi geldiğini açıklayan Başaran Ulusoy, buna cevap veremediklerini belirtti.

Başaran Ulusoy’un konuyla ilgili yaptığı açıklama:

”2017 yılında kongremiz olacaktı. Fakat bu kongremizin son günlerde gelen talepler, bin 200’e yakın son günlerde oda, uçak talebi geldi.

Bunları da halletmenin zorluğunu ve maalesef, üzülerek söylüyorum, ben bana rey verenin de vermeyenin de başkanıyım. Üzülerek söylüyorum. Biz sektör sivil toplum örgütüyüz ama meslek örgütüyüz. Yani bizim işimiz ticaret yapmak.

Bizim işimiz bir uçakta otobüste siyasi görüşü, cemiyet görüşü, sportif görüşü ne olursa olsun, uzlaştığımız konu turizmdir. Ve yıllardır, ben 1972 yılından beri bu kurumun içindeyim. Kurulduğu günden bugüne kadar. Ve uzun yıllar da camianın itimadına mashar olmuş, reyini almış bir arkadaşınızım. Burada ayrım yapmadan yoluma devam ederken meslek örgütünde medya aracılığıyla, sosyal medyada yazarak, karalayarak ve ötekileştirerek bir ayrıştırmaya girmenin zararlarını çok gördük.

”BURAYI ELE GEÇİRMEYE ÇALIŞIYORLAR”

Şimdi de, son 3 yıldır burayı idare etmeye kalkan arkadaşlarım bence burayı idare etmeye gelmiyorlar, ele geçirmeye geliyorlar. Nedir bu kavga? Benim kimse ile bir kavgam yok. Ve böyle bir örnek vermedim, böyle yetiştirmedim ama kızamıyorum. Maalesef bu arkadaşlar da benim eserim. Bunların kimisi benimle 14 yıl çalışmış, kimi 10 yıl çalışmış ama benim söylediklerimi yapmıyorlar, yapma ddiklerimi yapıyorlar. Acaba yapma dediklerimden mi puan alacaklarını zannediyorlar?

”GENEL KURULDA ŞAMARI VURUR…”

Bizim sesli bir çoğunluğumuz var. Bu sesli çoğunluk genel kurulda şamarı vurur. Su gibiyiz. Delip geçeceğimiz her yer akıntı yapar. Dolayısıyla yine itidal tavsiye ediyorum. Sonra, bu ne demek? Türkiye güvenilir ülke değil ben demedim ki. Kongremizin daha sağlıklı daha sıhhatli, salonlarımız yetmiyor. Daha tedbirli, zaman yetmedi.

Burada genel kurulu bize yakışan, kamuoyuna ses veren, kamuda ses getiren, evet TÜRSAB seçimleri oldu güzel geçti yazılacağına iki grubun, üç grubun önceden planlanmış, kavgalı, elektrik yüklü bir atmosferde birbirine hakaret eder bir pozisyonda olmalarını arzu etmedim.

Benim vazifem genel kurulu sağlıklı, sıhhatli bir şekilde bitirebilmektir. Arkadaşlarım niye böyle heyecan içinde. Bak dikkat edin daha çift rakama gelmediler. Yazan Antalya’da iki arkadaşım, yut dışında uzun süre kalan hala kalmaya devam eden bir arkadaşımız ve 4-5 kişi. Bunlara gerek yok. Buraya siyaseti sokmayacaksınız, sokmadım.

Buraya etnik düşünceleri sokmayacaksınız, sokmadım. Buraya bilgeciliği sokmayacaksınız, sokmadım. Burada sportif faaliyetlerdeki düşüncenizi sokmayacaksınız, sokmadım.

Ben buranın birliği için elimden gelen gayreti gösterirken, benim suskunluğumu arkadaşlarım hezimet veya mağlubiyet olarak kabul etmesinler.

TÜRSAB’da bir devir kapanıyor. Bu devir Başaran Ulusoy devridir. Benim gönlüm arzu etmezdi Başaran Ulusoy devri olsun. Fakat şartlar beni oraya taşıdı. Bir odadan, 3 personelden, 176 personel, 39 bölge, bölge teşkilatları, mükemmel kadroları olan bir TÜRSAB yarattık.

Benim dönemim 24 Şubat’ta biter. 24 Şubat Trabzon’un kurtuluşudur. Ama bu sektör benden kurtulmayacak. Bu sektöre dışarıdan bir bilen olarak, bölen olarak değil, yardım etmek mecburiyetindeyim. Emeğimiz var, borcumuz var. Bize güvenip de seyahat acentası açan arkadaşlara borcumuz var, sözümüz var. Söz vermişiz. Bu Ülkeye hizmet edeceğimize dair söz vermişiz. Ölene kadar da sektörüme hizmet edeceğim.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Başaran Ulusoy, Genel Kurul, Seçim ertelendi, Türsab Seçimi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları